İzmir

Ege Denizi'nde deprem

13:55 22 Temmuz 2017
Ege Denizi'nde deprem

Ege Denizi'nde meydana gelen depremde İstanköy Adası'nda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Türk vatandaşı Sinan Kurtoğlu'nun babası Ali Kurtoğlu, "Yıllar boyu bir evlat yetiştiriyorsunuz vatana millete hayırlı olması için. Hiç hakkında kötü bir şey duymadım. Bu kadar sevildiği için demek ki biz çok saygın bir evlat yetiştirmişiz." dedi.

Depremde İstanköy'de (Kos Adası) hayatını kaybeden Sinan Kurtoğlu'nun İzmir'de yaşayan ailesi, oğullarının naaşını almak üzere adaya geldi.

Bodrum'dan feribotla İstanköy'deki feribot limanına eşi Simin Kurtoğlu ile gelen diş hekimi baba Ali Kurtoğlu,(65), AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yeğenimle birlikte 3 kişi buraya tatile geldiler. Çok yakın arkadaştılar. Üç gün önce, 19 Temmuz, doğum günüydü. Birinin kolu, birinin bacağı kırıldı. Keşke benimkinin de sadece kolu bacağı kırılsaydı." ifadesini kullandı.

Çok üzgün olduklarını belirten Kurtoğlu, duygularını şu sözlerle aktardı:

"Yıllar boyu bir evlat yetiştiriyorsunuz vatana millete hayırlı olması için. Hiç hakkında kötü bir şey duymadım. Bu kadar sevildiği için demek ki biz çok saygın bir evlat yetiştirmişiz."

Kurtoğlu, oğlunun arkadaşlarının cenazeyi karşılamak için Bodrum'da beklediklerini vurgulayarak, "Hiç istemediğimiz halde arkadaşlarının hepsi İzmir'den geldiler. Hepsi otellerde kalıyorlar. Buradan dönüşü bekliyorlar. İzmir Belediye Başkanı, İzmir Valisi bile cenazenin gelişini bekliyorlar. Biz de cenazemizi bir an önce teslim alıp, dönmek istiyoruz." diye konuştu.

 

YORUMLAR

ETİKETLER
yunanistan
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.