İzmir

İzmir Bosna Sancak Derneğinden Kütahyalı hakında suç duyurusu

14:11 29 Kasım 2017
İzmir Bosna Sancak Derneğinden Kütahyalı hakında suç duyurusu

İzmir Bosna Sancak Derneğince bir televizyon kanalında "Boşnakları aşağılayıcı ifadeler" kullandığı gerekçesiyle Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

İzmir Adliyesi'ne giderek şikayet dilekçesini teslim eden dernek başkanı Abdullah Gül, yaptığı açıklamada, Rasim Ozan Kütahyalı'nın bir futbol programında Boşnaklar hakkında "ağza alınmayacak, ahlak dışı" ifadeler kullandığını, bu durumun cezasız kalmaması gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Gül, Türkiye'de yaşayan Boşnakların bu konuşmadan rahatsız olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Dernek olarak suç duyurusunda bulunduk. Türk Adaletine güvenimiz sonsuz. Boşnaklara karşı yaptığı bu terbiyesizliğin muhakkak bir cezası olmalı. Türkiye'de yaşayan bütün Boşnaklar bu konuşmadan çok rahatsız oldular. Bunu kendi aramızda konuşuyoruz, böyle ahlaksız kelime Boşnaklar arasında hiç bilinmeyen ve konuşulmayan bir kelime. Boşnakları rencide etmeye, kırmaya, üzmeye ve hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. Adalete inancımız eksiksiz ve tam olduğundan mahkemenin, bu ahlaksızlığı yapan Rasim Ozan Kütahyalı'ya gerekli cezayı vereceğine inanıyoruz."YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.