İzmir

Yerde gördü, cebine attı! Değeri dudak uçuklatıyor

12:06 23 Aralık 2018 13 Yorum Var
Yerde gördü, cebine attı! Değeri dudak uçuklatıyor

İzmir’de işlettiği otelin önünde değeri yaklaşık 10 bin TL olan yüzüğünü düşüren vatandaş, güvenlik kamerası görüntülerinde başka bir vatandaşın yüzüğü fark edip cebine koyduğunu görünce şoke oldu.

İzmir'in Bornova ilçesi Fatih Caddesi'nde bulunan bir otelin işletmecisi olan Hasan Sürer, 20 Aralık Perşembe günü eski aracının bagajında bulunan eşyalarını yeni aldığı araca aktardı. İzmir Atatürk Stadyumu'nun karşısında bulunan otelin önünde eşyalarını yeni aracına aktaran Sürer, iddiasına göre bu sırada değeri yaklaşık 10 bin TL olan yüzüğünü elinden düşürdü.

Yaklaşık yarım saat sonra parmağında yüzüğün olmadığını fark eden Sürer, otele ait güvenlik kameralarını kontrol ettiğinde ise adeta şoke oldu. Güvenlik kameralarını inceleyen Sürer, ünlü bir markaya ait olan yüzüğünü yerde gören bir kişinin yüzüğü yerden aldığını ve cebine koyduğunu fark etti. Sürer, ikinci şoku ise diğer açıdaki kameranın görüntülerini incelediğinde yaşadı.

Görüntülerde yüzüğü alıp cebine koyan adam ile neredeyse burun buruna geldiğini gören Sürer, "Sanki 'yüzüğümü geri ver' diyecekmişim gibi adamla yan yana gelmişim" dedi.

"MANEVİ DEĞERİ DE ÇOK YÜKSEKTİ"

Yüzüğün maddi değerinin yanında kendisi için manevi değerinin de çok yüksek olduğunu ifade eden Hasan Sürer, "40-45 yaşlarında bir adam yüzüğü alıp gitmiş. Yüzüğü geri getirirse ona ciddi bir hediye alacağım. Çünkü manevi değeri çok yüksekti benim için" diye konuştu.

Yüzüğü bulan kişiye onu mutlu edecek bir hediye alacağını tekrarlayan Sürer, "Ben olsam bir sağıma soluma bakardım. 'Bir şey kaybeden var mı?' diye sorardım, yüzük kaybettiğini söyleyen olursa geri verirdim. Adam böyle bir şeye kalkışmadı bile. Getirip bana versin yüzüğümü. Zaten kuyumcuya götürse gerçek değerini vermeyecekler ona" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

13 Yorum Var
 • Kemal 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir şeyden dolayı çıkacağı varmış çıktı, helalse geri döner gelir sahibini bulur
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mert 3 yıl önce Şikayet Et
  10 bin liralık erkek yüzüğü...Elmas mı imiş?
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  dudagımız uçukladı sayanizde uçuk çıktı hemde
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynı olayı yaşadım gibi hanıma iki yüzük aldım Keçiören’de. Market alışverişine geldiğim de market önünde yüzükleri düşürdüğümün farkına vardım. Tabi ki bulamadım. O kalabalık için de demek ki düşürdüğümü hiç fark eden olmamış.
  Cevapla
 • SERTTURK 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam yolda bulmus almis adami hirsiz yerine koymanin Bi anlami yok sahibi cikmis sahibin vermelidir ama Adamın yuzuk buldugu ne malum belki baska birşey di
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.