İzmir

Minik Yusuf'un acı dramı! Pet şişeyle ellerini bağlıyorlar

09:42 08 Kasım 2019 13 Yorum Var
Minik Yusuf'un acı dramı! Pet şişeyle ellerini bağlıyorlar

Yaşadığı hastalık sebebiyle sürekli ellerini ısıran 7 yaşındaki Yusuf Maden, vücudunda yaralar oluşunca tedavi amacıyla Manisa’dan İzmir’e getirildi. Ailesi ise, “kendine zarar vermemesi için” Yusuf’un ellerini plastik şişede muhafaza ediyor.Manisa’da yaşayan Serdal Maden (43) ve Asiye Maden’in (27) 7 yaşındaki çocukları Yusuf Maden, 1,5 yaşındayken vücudunda morluklar oluşana kadar kendini tokatlıyordu. Yusuf bir süre sonra da ellerini ve kollarını sürekli ısırmaya başladı. Maden ailesi bunun üzerine çocuklarını Manisa'da hastaneye götürdü ve orada bipolar mizaç bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluk teşhisi konuldu. Verilen ilaçların işe yaramadığını belirten aile, çareyi 3 ay önce İzmir’e gelmekte buldu.

Pet şişeyle ellerini bağlıyorlar

Aile, Yusuf'un sürekli olarak ellerini ısırması nedeniyle çareyi ellerine plastik şişe bağlamakta buldu. Yemek yiyemeyen, sürekli olarak kendine zarar veren 7 yaşındaki Yusuf Maden'in hu hali ise gören herkesin yüreklerini sızlattı.

Çocuğunun ellerini sürekli ısırdığını, kendilerine ise bir zarar vermediğini söyleyen baba Serdal Maden, “Sürekli ellerini, kollarını ısırıyor. Kendine zarar vermesin diye ellerini plastik şişeye sokup bağlıyoruz. Oğlumun hastalığı ne, tedavisi ne tam olarak bilmiyoruz. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Yardım çığlığı: "Lütfen oğlumu kurtarın"

3 yaşındaki Umut ve görme engelli 6 aylık Miran adlarında iki çocuğu daha bulunan Serdal Maden, “Bizim maddi durumumuz yok. İzmir’de elektrik ve su olmayan yere taşındık. Manisa’dan İzmir’e sık sık gelemezdik; çünkü Yusuf otobüste duramıyor. Bu yüzden İzmir’e taşındık. Ben çocuğumun hastalığının ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Verilen ilaç çare olmadı. Lütfen oğlumu kurtarın. Yusuf ellerini sürekli ısırıyor. Ellerini yaralıyor. Önce bezle bağladım ama olmadı. Sonra plastik şişenin içine sokup bağlamaya başladım” ifadelerini kullandı.

Maden, çocuğun yürümekte de zorlandığını söyledi.

YORUMLAR

13 Yorum Var
 • hasanpasa 8 ay önce Şikayet Et
  serkan kiremit hocaya göstersinler
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • kenan 8 ay önce Şikayet Et
  cin var.. bu konularda vatikan bile duyarlıyken diyanet neden bu konuda "uzman desteği" vermez hiç anlamam..
  Cevapla
 • KATİP 8 ay önce Şikayet Et
  ALLAH acil şifalar versin. inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur
  Cevapla
 • Erkan 8 ay önce Şikayet Et
  ALLAHIM su mubarek gunu yuzu suyu hormetine sen yardim eyle dermanini ver YARABI
  Cevapla
 • SELÇUK ŞENEL 8 ay önce Şikayet Et
  acil şifslsr dılerım devlet bu konuda ınsallah elınden gelenı yapar eger boyle durumlarda elınden gelenı yapmıyorda devler devlet olmaktan cıkmıstır.ne yaparlarsa yapsınlar boş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.