İzmir

Dolmuş şoförü kadın! Baba mesleğini sürdürüyor

06:51 03 Mart 2021 1 Yorum Var
Dolmuş şoförü kadın! Baba mesleğini sürdürüyor

İzmir'de babasına ait minibüste dolmuş şoförlüğü Elif Ergül hem yolcular tarafından hem de çevredekiler tarafından takdir ediliyor

Bir medikal firmasında çalışan Elif Ergül, babası Turgay Ergül'e (46) ait Pınarbaşı-Eskiçamlık hattında çalışan minibüsün şoförlerinden birinin rahatsızlanması sonrası yardım etmek için direksiyon başına geçti.

Müşteriler ve diğer şoförlerin ısrarı üzerine mesleğe devam etme kararı alan Ergül, günün büyük bölümünü direksiyon başında geçirerek baba mesleğini sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ergül, AA muhabirine, eskiden dolmuş şoförlüğü yapan babasının yanında büyüdüğünü, bu mesleği iyi tanıdığını ifade etti.

Yaklaşık 5 yıldır araç kullandığını ve yeterli seviyede tecrübesinin bulunduğunu aktaran Ergül, "Kendimi bildim bileli bu işlerdeyim zaten. Babamın yanında büyüdüğüm için tercih ettim. Severek yapıyorum. Arabaları, şoförleri, sürekli yeni yolları görmeyi hatta uzun yolculukları çok seviyorum." dedi. 

- "İstedikleri şeyin peşinden gitsinler"

Dolmuş şoförlüğünü genelde erkeklerin yaptığını hatırlatan Ergül, "Kadınlar da istedikleri şeyin peşinden gitsinler, 'yapamayız' demesinler. Tutsunlar bir şeylerin ucundan, başkasına muhtaç olmamak için denesinler, yapamasalar da denesinler." diye konuştu. 

Ergül, yolculuk sırasında kendisini gören müşterilerden de güzel tepkiler aldığını sözlerine ekledi.

Baba Turgay Ergül de (46) bir süre önce hatlı dolmuş aldığını belirterek, "Kızım 'ben yaparım' dedi, önünü açtık. İzmirliler olarak inşallah, kadınların önünü açarak bu işe devam edeceğimizi düşünüyorum." dedi.

YORUMLAR

1 Yorum Var
 • Gerçekler 1 ay önce Şikayet Et
  "CEMAL" İSİMLİ OKUYUCU şöyle demiş: "Keşke bütün dolmuş şöförleri bayan olsa ,Umarım bu bir başlangıç olur.hayırlı olsun." Ben de şöyle cevapladım: "Şöförlerin hepsi bayan olsa; erkekler evde yemek pişirip, halı silkeleyip, örgü örüp, yufka mı açsın ? Saçmaladınız bence.."
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Kufe.. 1 ay önce Şikayet Et
  Bir bayana yakışmayan meslek bayanlar erkeklerin yapacağı işleri yapmaya başlayınca erkekler işsiz kalıyor.
  Cevapla
 • Gaziantep27 1 ay önce Şikayet Et
  Baba 46 yasindaymis kadinda oyle görünüyor. Yanlismi yazılmış acaba.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • varol 1 ay önce Şikayet Et
  bu soru sadece bi soru değil aaaah aaah bu kafa
 • Cemal 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke bütün dolmuş şöförleri bayan olsa ,Umarım bu bir başlangıç olur.hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Gerçekler 1 ay önce Şikayet Et
  Şöförlerin hepsi bayan olsa; erkekler evde yemek pişirip, halı silkeleyip, örgü örüp, yufka mı açsın ? Saçmaladınız bence..
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.