İzmir

Evini sattı, 1300 kilometre gidip parayı dolandırıcılara teslim etti

16:23 30 Mayıs 2024 19 Yorum Var
Evini sattı, 1300 kilometre gidip parayı dolandırıcılara teslim etti

İzmir'de yaşayan 76 yaşındaki emekli Sadullah Serter, kendisini 'başkomiser' olarak tanıtan kişi tarafından dolandırıldı.

Sadullah Serter, kendisini 'başkomiser' olarak tanıtan kişinin, kötü niyetliler tarafından kimlik bilgilerinin ele geçirdiğini ve evini satmaya çalıştıklarını söyleyerek, 'Onlardan önce sat' demesi üzerine 1 milyon 800 bin TL'ye satışı yaptı. Bu kişinin paranın sahte olabileceğini söyleyip, kontrol için sözde soruşturmanın yürütüldüğü 1300 kilometre uzaklıktaki Şanlıurfa'ya getirilmesi isteği üzerine kente giden Serter, 1 milyon 800 bin TL'yi kendisini polis olarak tanıtan 2 kişiye verdi. Kendisine soruşturma ile ilgili haber verileceği söylenip, İzmir'e gitmesi istenen Serter, dönüş yolunda dolandırıldığını anlayarak şikayetçi oldu. Serter, "Benimle konuşan kişinin o kadar güzel bir Türkçesi vardı ki, kanmamak elde değil. Benim başıma geldi başkasının başına gelmesin" dedi.

Kemalpaşa ilçesi Atatürk Mahallesi'nde eşi ev hanımı Nazife Serter (56) ile yaşayan işçi emeklisi Sadullah Serter'in, 8 Mayıs'ta cep telefonu çaldı. İddiaya göre, Serter'i arayan kişi kendini başkomiser olarak tanıttı. Sadullah Serter'e, kötü niyetli kişilerin kimlik bilgilerini ele geçirdiğini ve evini satmaya çalıştıklarını belirlediklerini söyledi. Kişi, söz konusu kişilerin evi satmadan bir an önce kendisinin satmasını tavsiye etti. Bunun üzerine Sadullah Serter, 3 milyon TL değerindeki evi, ederinin çok altında emlakçılar aracılığıyla satışa çıkardı. 13 Mayıs'ta ilana çıkan ev, 2 gün sonra 1 milyon 800 bin TL'ye satıldı.

'VATAN' PAROLASI

Ardından kendini başkomiser olarak tanıtan kişi, bu kez Sadullah Serter'i evin satışından elde ettiği paranın sahte olduğuna inandırdı. Paraları kontrol edeceklerini söyleyen kişi, Sadullah Serter'in İzmir'den sözde soruşturmanın yürütüldüğü yaklaşık 1300 kilometre uzaklıktaki Şanlıurfa'ya gitmesini sağladı. Burada araçtan inen Sadullah Serter, yanına gelen ve sivil polis olarak kendilerini tanıtan 2 kişinin, 'Vatan' parolasını söylemeleri üzerine içerisinde 1 milyon 800 bin TL bulunan çantayı onlara verdi. 2 kişi, Serter'e İzmir'e dönmesini ve kendisine haber vereceklerini söyledi. Ayrıca geride kanıt kalmaması için Serter'in telefonunu da kırdı. İzmir'e dönerken dolandırıldığını anlayan Serter, polise şikayetçi oldu. Polis, olaya ilişkin soruşturma başlattı.

'PARAM BULUNAMADI'

Sadullah Serter, "Şu anda yakalanan yok. Para da bulunamadı. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Vatanını milletini seven biriyim. Vatanın milletini seven birisi varsa bana yardımcı olsun, evimi geri alayım. 76 yaşına geldim, daha ne kadar yaşayacağım? Benimle konuşan kişinin o kadar güzel bir Türkçesi vardı ki kanmamak elde değil. Benim başıma geldi başkasının başına gelmesin" diye konuştu.

YORUMLAR

19 Yorum Var
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu yapanların ve bunlar gibilerin Allah belasını versin.
  Cevapla
 • ibrahim 1 ay önce Şikayet Et
  yok o deil eşine danıstınmı ogluna kızın veya bı akrabana satıssın vermıssın kafana gore takılmıssın neden sana ev alıp versın bırısı mıllet asgarı ucretle veya 20 bın 30 bın ıle 4 coocuk buyutcem dıe ugrasıyor kırada ömrünün sonuna kadar kıracı kal anla tabı baska evın yoksa
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bana pek inandırıcı gelmiyor,sene 2024 sıkıntı varsa her yerde polis var, ama acaba bizde dürüstlük var mı??? olsa bizi kandıramazlar
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Akçakale bu işin merkezi. Devlet diyanet eliylede Ş.urfaya özel ilgi göstermeli. şuçlular 2-2.5yıl yatıp çıkmamalı. 1300yıl hapis cezası verilmeli.
  Cevapla
 • Yorumcu 1 ay önce Şikayet Et
  Insanlarda kanun korkusu yok. Kanunlar dolandiricilardan, hirsizlardan, üc kagitcilardan, katillerden yana. Böyle olunca da her taraf dolandirici doluyor. Simdi polis istese bu dolandiriciyi yakalayamaz mi? Bence en gec iki gün icinde yakalar. Ama kim ugrasacak..? Adamin 25 ayri suc kaydi oluyor, halen disarda dolasiyor. Böyle bir durumdayiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.