Kahramanmaraş

Üniversite öğrencilerine arama kurtarma eğitimi

16:19 24 Nisan 2018
Üniversite öğrencilerine arama kurtarma eğitimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Arama Kurtarma Moral Destek (AKMOD) tarafından üniversite öğrencilerine arama kurtarma eğitimi verildi.

AKMOD'dan yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder başkanlığındaki ekipler tarafından, merkez Onikişubat ilçesindeki Başkonuş Yaylası'nda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerine arama kurtarma gibi çeşitli eğitimler verildi.

Teorik ve pratik şeklinde geçen eğitimlerde öğrenciler, eğitmenlerden, yangın ile deprem tedbirleri ve güvenliği eğitimi, dağcılık, liderlik ve vatan sevgisi temalı konularda bilgi aldı.

Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanı Küçükönder, kampın üniversite öğrencilerine yönelik olduğunu ve verimli geçtiğini söyledi.

Eğitimlerin sadece öğrencilerle de sınırlı kalmayacağını dile getiren Küçükönder, "Gönüllülerimizin yaşları 15 ile 65 arasında değişiyor. En büyük hedefimiz, on binlere ulaşacak sayımızla, olası afetlerde ve diğer olağanüstü şartlarda şehrimizin ve ülkemizin hizmetinde bireyler yetişmesine katkı sağlamaktır. Yaptığımız planlama ile inşallah tüm gönüllülerimizi bu kamp programlarına dahil edeceğiz." diye konuştu.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.