Kahramanmaraş

Çocuk ihmali ve istismarı bilgilendirme toplantısı yapıldı

11:25 21 Şubat 2019
Çocuk ihmali ve istismarı bilgilendirme toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, çocukların cinsel istismarının önlenmesi ve alınacak tedbirler konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, Afşin Hükümet Konağı Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda, okul çağındaki çocuklara verilecek eğitimle cinsel istismar olaylarının önüne geçmek istediklerini söyledi.

Cinsel istismar olaylarının toplumun önemli bir sorunu haline geldiğini ifade eden Turan, "Çocukların cinsel istismarının önlenmesi ve alınacak tedbirler hakkında okullarda görevli yönetici ve rehber öğretmenler arasında koordinasyonu sağlamak için bu bilgilendirme toplantısını düzenledik. İstismar olaylarına karşı öncelikle çocuklarımıza, öğrencilerimize bilgi vermeli ve olası bir durumda bununla nasıl mücadele etmesi gerektiğini öğretmeliyiz." diye konuştu.

Afşin Baro Temsilcisi Mehmet Turan ise çocukla cinsellik kelimesinin yan yana gelmemesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından, Elbistan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Bölüm Başkanı Hakan Akan ve Afşin Toplum Sağlığı Psikoloğu Koray Yanıktepe, okul idarecileri ve rehber öğretmenlere cinsel istismara zemin hazırlayan nedenler, faillerin profilleri, istismarın etkileri ve istismar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.