Kahramanmaraş

Bir ailenin acı dramı! Burunları kanayıp bayılıyorlar

09:15 08 Temmuz 2022 3 Yorum Var
Bir ailenin acı dramı! Burunları kanayıp bayılıyorlar

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan Esra ve İbrahim Bozdağ çiftinin iki çocuğu sık sık burunları kanayıp bayılıyor.

Uzunsöğüt Mahallesinde yaşayan Esra ve İbrahim Bozdağ çiftin çocukları İknur (12) Hatice (9) glazmann trombasteisi hastası. Anne Esra Bozdağ, "Kızlarımın vücudu hastalığı yüzünden beyaz kan üretmiyor. Sürekli hastaneye götürmek zorunda kalıyoruz. Beyaz kanı biz buluyoruz. Eşim inşaat işçisi ve maddi anlamda zorlanıyoruz" dedi.

Kızlarının çocukluğunu yaşayamadığını söyleyen anne Esra Bozdağ, "Kızlarımın vücudu hastalığı yüzünden beyaz kan üretmiyor. Sürekli hastaneye götürmek zorunda kalıyoruz. Beyaz kanı biz buluyoruz. Eşim inşaat işçisi ve maddi anlamda zorlanıyoruz. 6 aylık bebeğimizin kalbi ve midesinin yan yana olduğunu öğrendik. Midenin de kalbi sıkıştırdığını söyledi doktor. Başka hastanelere götürdük ve orada da ciğerlerin de gelişmediğini söylediler. Doğduktan sonra ameliyat olması gerektiğini, eğer olmazsa yaşamasının imkânsız olduğunu söyledi. Çocuklarımın sürekli burnu kanıyor. Vücutlarında morluklar oluşuyor, bayılıyorlar. Mahalledeki çocuklar oynuyor, koşuyorlar ama ben çocuklarıma sürekli bir kısıtlama getiriyorum. Bir şey olur korkusuyla çok hareket etmelerine izin veremiyorum. Sürekli evin içindeler ve çocukluklarını yaşayamadılar” dedi.

İknur Bozdağ ise, “Ben 5. sınıf öğrenciyim ve diğer çocuklar gibi koşamıyorum. Güneşte çok duramıyorum. Vücudumda morarmalar oluyor. Geceleri ağrı çekiyorum. Hastalığımdan kurtulmak istiyorum. Doktor olmak istiyorum ve benim gibi hasta olanları iyileştirmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Hatice Bozdağ ise, “Arkadaşlarım gibi koşup oynamak istiyorum. En çok kolum ağrıyor. Burnum kanıyor. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Benim gibi hasta olan çocukları iyileştirmek istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun Allah şifalar versin işallah.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ZMA CI 4 ay önce Şikayet Et
  ALLAH'IM tEZ ZAMANDA ŞİFALARINI VER İNŞALLAH.
  Cevapla
 • Yusuf 4 ay önce Şikayet Et
  Allah şifa versin. Devletin görevi zengine sürekli ihale, vergi affı, vrrgi istisnası çıkarmak değil hem maddi hem manevi bu ailelere cocuklara destek olmaktir.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.