Karabük

Uyarıya rağmen sigarayı ağzından bırakmayan genç Vali'yi şaşırttı

08:22 03 Haziran 2020 3 Yorum Var
Uyarıya rağmen sigarayı ağzından bırakmayan genç Vali'yi şaşırttı

Karabük Valisi Fuat Gürel beraberindeki İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ile birlikte normalleşme süreci kapsamında; restoran, lokanta, kafe pastane, börekçi, tatlıcı ve içerisinde yeme-içme hizmeti sunan işletmelerin şehir merkezindeki iş yerlerini gezerek Kontrollü Sosyal Hayat uyarılarında bulundu.

Ankara, İnönü, Kemal Güneş ve Fevzi Fırat Caddelerinde faaliyet gösteren iş yerlerini ziyaret eden Vali Gürel, işletmelerin aldığı tedbir ve önlemleri yerinde gördü. Gürel, hem esnafın sağlığı hem de onlardan hizmet alacak olan vatandaşların sağlığı için iş yerlerinde alınan tedbirler ile ilgili denetlemelerde bulunarak esnaflardan temizlik ve hijyen kurallarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Denetimlere Köprübaşı mevki'inde bulunan taksi durağından başlayan Vali Gürel, normalleşme süreci kapsamında işbaşı yapan 65 yaş üstü taksicilerle sohbet ederek, taksicilere müşterileri indikten sonra araçlarını mutlaka dezenfekte etmelerinin virüsü engellemede önemli bir tedbir olduğunu söyledi.

Vali Gürel, maskesiz vatandaşlara maske dağıtarak kurallara uymalarını istedi
Kemal Güneş Caddesi'nde de vatandaşlara maskenin önemini anlatan Gürel, sigara içen gence uyarıda bulunurken, gencin sigarayı ağzından bırakmaması şaşkınlığa neden oldu.

Esnaf ziyaretinde konuşan Vali Gürel, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Esnaflarımızın aylardır dükkanları kapalıydı. Onlar dün itibari ile iş yerleri açtılar. Artık yavaş yavaş lokantalar, restoranlar, kafeteryalar müşteri almaya başladı. Bu müşteri almanın kendi içerisinde kuralları var. Oturulacak alanlar, masalar ve insanlar arasındaki mesafeler, hijyen kurallarına riayet, maske takılması, sosyal mesafeye uyum ile ilgili birçok kural var. Bu tabi her meslek grubu için Sağlık Bakanlığı ayrı ayrı belirleyip yayınladı. Şimdi onlar için denetim ekipleri oluşturduk. Onları her işletme için tek tek tebliğ edecekler. Zaten odalara bildirdik, öncesinde tebligatlarını yapsınlar diye ama denetim ekiplerimiz birebir tebliğ edecekler. Hem de eğitim sürecinden geçirecekler. Çünkü bu süreçten sonra vatandaşlarımızın bu işleri takip etmesi, esnaflarımızın bu kurallara uymasını sağlama ile ilgili sorumlulukları var. Bizler de denetleme ilgili kamu kuruluşları olarak ekiplerimiz tarafından denetimleri sağlayacağız. Esnaflarımızı ziyaret ederek bir kısım hatırlatmalarda bulunduk. Böyle bir süreci başlattık. İnşallah güzel bir süreç olur" diye konuştu.

Vali Gürel, ayrıca maskesiz bulunan vatandaşlara da maske dağıtımı yaparak, kurallara uymalarını istedi.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Terbiye 1 yıl önce Şikayet Et
  İşi düşse gidip valiye yalvarır ama saygılı olmayı bilmez
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Sorun Şu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu genç valiye bile saygı gereğini yerine getirmiyorsa sınıfta öğretmene, evde anne babasına, dolmuşta şoföre nasıl davranacağını siz hayal edin. Gençlik evrensel ahlaki değerlerden yoksun yetişiyor. Dini geçtim evrensel değerler bile eksik malesef.
  Cevapla
 • Dermanbey 1 yıl önce Şikayet Et
  Saygisizlik yapmis diyecektim fakat o anli piskolojisinden dolayi Eline almak yada söndurmek aklina gelmemistir diye iyi niyetli dusunuyorum
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ayarcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu vali uyarı yapmış.sigara içen genç dikkate almamış...bunda bir sıkıntı yok...valini n karşısında sigara içilmez diye bir kural veya yasak yok... kimsenin kimseden üstünlüğü yok.ben olsam aynısını yapardım...bu konularda haber yapılması abzurd...yani..
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyüğe saygı da mı yok. EDEP YA HU...
  İlk beğenen sen ol
 • Tunahan 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsanın aklı kadar edebi, edebi kadar ederi vardır.
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Karabük
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.