Karabük

İki ilde eğitime korona engeli

14:19 07 Nisan 2021
 İki ilde eğitime korona engeli

Kastamonu ve Karabük ilçelerinde covid-19 pozitif vakalarının görülmesi sebebiyle yüz yüze eğitime ara verildi.

Karabük’ün Eskipazar ilçesinde ve Kastamonu’nun Cide ilçesinde bazı öğrencilerde korona virüs vakalarına rastlandığı için eğitime ara verildi. Karabük’te bir hafta eğitime ara verilirken Kastamonu’da 10 gün süreyle ara verildi.

KARABÜK’TE EĞİTİME BİR HAFTA ARA

Karabük’ün Eskipazar ilçesindeki Eskipazar Ortaokulu’nda yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime 1 hafta ara verildiğinin belirtildiği açıklamada, “07.04.2021-14.04.2021 tarihleri kapsayacak şekilde yüz yüze eğitime ara verilmesini ve eğitim uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar verilmiştir” denildi.

KASTAMONU'DAKİ ÜÇ OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ  

Kastamonu Cide’de Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilerden alınan PCR testlerinin pozitif çıkmasının üzerine Cide İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, öğrencilerin testinin pozitif çıkması üzerine vakaların önüne geçebilmek için yeni karar aldı. Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulunun 5., 6. ve 7. sınıflarında, Cumhuriyet İlkokulunun 4/C sınıfında ve Şehit Onur Ensar Ayanoğlu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki İmam Hatip Ortaokulu 5., 6. ve 7. sınıflarında yüz yüze eğitime 10 gün süreyle ara verilerek, belirtilen bu sınıflarda uzaktan eğitime devam edilmesi kararlaştırıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
SAĞLIK
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.