Karabük

Gizemli hayırsever 6 bakkalın veresiye defterini kapattı

09:18 05 Mayıs 2021 3 Yorum Var
Gizemli hayırsever 6 bakkalın veresiye defterini kapattı

Karabük'te, gizemli bir hayırsever, düşük gelirli ailelerin yaşadığı 2 mahalledeki 6 bakkala girip veresiye defterindeki tüm borçları ödedi.

Kentte daha çok dar gelirli ailelerin yaşadığı Namık Kemal ve Atatürk Mahallelerinde ki 6 bakkala giren bir hayırsever, veresiye defterlerini satın alarak vatandaşların tüm borçlarını ödedi. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever daha sonra geldiği beyaz renkteki otomobiliyle sırra kadem bastı. Gizemli hayırseverin bakkal işletmecilerine verdiği "Kimsenin veresiye borcu kalmamıştır'' yazısı bakkal önlerine asılarak vatandaşlara borçlarının kalmadığı duyurusu yapıldı.

Namık Kemal Mahallesinde bakkal işletmecilerinden Gülnur Kara, "Bir ağabey gelip veresiye defteriniz var mı? dedi. Defteri masanın üzerine koyup açtık. Hesap ne kadarsa hepsini verdi. Benden çok müşterilerim sevindi. Telefonum hiç susmadı. ‘Şaka mı yapıyorsun? dediler. Allah razı olsun diyerek kendisine teşekkür ettiler'' dedi.
Bakkal işletmecisi Halil Kara ise, "Müşteri sandım. Veresiye defterini sordu. Kimin borcu varsa topladık. Tüm borçları ödedi. Kim olduğunu sormaya çalıştım. Önemli olmadığını söyledi. Aracına binip gitti'' dedi.

Müşterilerden Ramazan Aydoğmuş, "Yaklaşık 25 senedir bu mahalledeyim. Borcum vardı ama aydan aya hesap yaptığımız için ne kadar olduğunu bilmiyorum. Allah razı olsun. Komple borcu kapatıp gitmiş. Allah razı olsun, hayrını kabul etsin'' şeklinde konuştu.

Bakkal işletmecisi Cahit Yeşiloğlu da, "Allah razı olsun. Hiç kimsenin borcunu bırakmayacak bir şekilde bitirdi. Herkes ''Allah razı olsun'' diyor. Herkes memnun'' diye konuştu.


 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • erdem 9 saat önce Şikayet Et
  Güzel yürekli insanlarımızda var çok şükür hayatta. Allah rızkını dahada arttırsın.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • hazırcılık 14 saat önce Şikayet Et
  hiç güzel bir uygulama değil bunu bilen herkes borç takar nasıl olsa benim yerime ödeyecek birileri var der resmen tembelliğe teşvik böyle hayır olmaz gerçek ihtiyacı olanı arayıp bulacaksın
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ajans Kulvar 10 saat önce Şikayet Et
  Niye iyilik yapmak isteyenlerin kafasına nifak ekiyorsun. O iyilik yapan insan bunu okusa doğru söylüyor der ve vazgeçerse ? kim tembellik yapıyorsa kim takacaksa kul hakkı yiyecekse ceremesini o çekecek.. sen iyilik yapanlara engel olma
  İlk beğenen sen ol
 • Dede 14 saat önce Şikayet Et
  Böyle insanlarımız duyarlı olursa güzel olur allah sebebini kabul etsin
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 14 saat önce Şikayet Et
  Allah cc razı olsun inşaAllah amiiiin RABBİM cc böyle insanların sayısını arttırsın inşaAllah amiiiin aminn amiiiin
  Cevapla
 • Yerli ve Milli 15 saat önce Şikayet Et
  ALLAHÜ TEALA kabul etsin, iyilerin sayısını artırsın amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Karabük
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.