Karaman

Eşi yolda kalmasın diye yaptı! Güneş enerjisiyle çalışıyor

12:32 28 Kasım 2021 10 Yorum Var
Eşi yolda kalmasın diye yaptı! Güneş enerjisiyle çalışıyor

3 kilometre uzaklıktaki köy merkezine Kur'an-ı Kerim okumaya giden eşinin bindiği akülü arabanın sürekli yolda kalması üzerine arabaya güneş paneli takan Mustafa Yağcı aracın akülerini 24 saat güneş enerjisiyle çalışır hale geldi.

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Elmayurdu köyünde yaşayan Mustafa Yağcı, eşi Şerife Yağcı’ya evlerine 3 kilometre uzaklıktaki köy merkezine gidip gelmesi için akülü araç aldı. Zamanla aküleri zayıflayan araç Şerife Yağcı’yı yolda bırakmaya başladı. Yolda köpeklerin de saldırmasından rahatsız olan Şerife Yağcı, durumu eşine söyleyince bitmeyen akülü araç sahibi oldu. Mustafa Yağcı, güneş paneli yerleştirdiği akülü arabagüneş enerjisiyle çalışır hale getirdi. Arabanın etrafını da korkulukla çeviren Yağcı, bu sayede eşini olası köpek saldırılarından da korumuş oldu. 

“ELEKTRİĞİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR”

Akülü aracın üzerine taktığı güneş paneli sayesinde elektriğin hiç kesilmediğini söyleyen Mustafa Yağcı, "Bizim köy buradan 3 kilometre uzaklıkta. Aküler zayıflayınca eşim köye gidip gelemiyordu. Onun için bende güneş paneli düşündüm, aracın üzerine taktım. Şu an 24 saat elektrik ihtiyacımız yok ve elektriğini kendisi üretiyor. Yaklaşık 9 aydan beri akülü aracı şarj etmek için prize takmadık. O günden beri güneş enerjisi sayesinde kendi elektriğini kendisi üretiyor" dedi.

“GÜVENLİ OLARAK KÖYE GİDİP GELİYORUM"

Eşinin akülü arabasına elektrik üretmek için güneş paneli ile köpek saldırısından korumak için korkuluk yaptığını söyleyen Şerife Yağcı, “Ben sık sık köy merkezine Kur’an-ı Kerim okumaya gidiyorum. Yolda zaman zaman köpekler saldırıyordu. Eşim köpeklerden korunmam için akülü aracıma korkuluk yaptı. Yolda kalmamam için de akülü aracın üzerine güneş paneli yaptı. Kendisinden Allah razı olsun. Şimdi güvenli olarak köye gidip geliyorum" diye konuştu. 

YORUMLAR

10 Yorum Var
 • şakir 1 ay önce Şikayet Et
  dayım resmen aşk yaşamış
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • zehra 1 ay önce Şikayet Et
  Keske farklı alanlarda kendini geliştiren ustalarımız olsa helal olsun amcama
  Cevapla
 • Sis Dağı 1 ay önce Şikayet Et
  La dayı sana helal olsun valla
  Cevapla
 • Umman 1 ay önce Şikayet Et
  Helal sana bere
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 ay önce Şikayet Et
  abi hata yapıyon kilo almamak yağların erimesi için şeker ve damar hastalığı olmaması için yürümek şart güzel abim kadınlar son yıllarda neden hastalanıyor herşeyi makina yıkıyor çamaşır-bulaşık keki mikser çırpıyor.el gırgırı bitti robot çıktı hareket bitti hastalık çoğaldı.
  Cevapla
 • .... 1 ay önce Şikayet Et
  Televizyon veya bilsayar basinda hareketsiz kalip göbek baglayan erkekler hic hastalanmiyor, hareket sadece kadinlara iyi geliyor degil mi? Kadin tarlada calisir yük tasir ev isi yapar bunlar sifadir öyleya... gencliginde sirtinda agir yük tasidigini almanyadaki ortopesisyen görüyorda bazilari görmüyor...
 • Suat 1 ay önce Şikayet Et
  Tamam da kardeşim zaten teyzemiz yaşlı birde köpekler saldırıyormuş ne yapsın sanki 18 yaşında genç kızmı bu yorumun gençlere herhalde
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.