Kars

Kars'ta okullardaki güvenlik önlemi

13:14 08 Eylül 2017
Kars'ta okullardaki güvenlik önlemi

Kars Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan toplantıda, uyuşturucu ile mücadele ve okullardaki güvenlik önlemleri ele alındı.

Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, vali yardımcıları ve kurum amirleri katıldı.

Doğan, programda yaptığı konuşmada, eğitim öğretim yılı başlamadan önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, muhtarlar ve aile birliği başkanlarıyla gerekli değerlendirmelerin yapılacağını söyledi.

Okul güvenliği, çevre güvenliği, çocukların uyuşturucudan korunması, alınması gereken tedbirleri görüşmek üzere bir araya geldiklerini hatırlatan Doğan, "Temennimiz yeni kız çocuklarımızın iyi bir eğitim öğretim yılı geçirmesi. Onların yetişmesi, başarılı olabilmesi için devlet olarak, millet olarak, aile olarak, toplum olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz." dedi.

Doğan, tüm illerde benzeri toplantıların yapıldığını vurgulayarak, "Dün İçişleri Bakanlığı başkanlığında video konferans sistemiyle 81 il ibaresiyle Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı Türkiye çapında bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda bir takım kararlar alındı, bir takım istişarelerde bulunuldu. Bu toplantı neticesinde alınan kararları yıl içerisinde takip edeceğiz, birlikte değerlendireceğiz, varsa sorunlar bu sorunları çözeceğiz." ifadesini kullandı.

Riskli okullarda kamera sisteminin MOBESE'ye bağlanmasıyla ilgili karar alındığını belirten Doğan, "Bizim ilimize 762 tane kameradan 2 tane okula kamera yerleştirilmesi öngörülmüş, biz de valilik olarak 3 tane kamera yerleştireceğiz ve toplam 5 tane okulumuzda bulunan kameraların MOBESE'ye entegresi sağlanacak. Ama tabi okullarımızın 229 tanesinde kapalı devre kamera sistemi mevcut. " diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Kars Rahmi Doğan
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.