Kars

Aç kalan kurtlar domuzlara saldırdı

10:03 20 Ocak 2021 16 Yorum Var
Aç kalan kurtlar domuzlara saldırdı

Kars’ta aç kalan kurtlar domuz sürüsüne saldırdı. Kurtların saldırarak parçaladığı domuzlar, Susuz karayolunu kullanan vatandaşları korkuttu.

Kars’ta kar yağışının ardından aç kalan kurtlar, yol kenarlarına kadar indi. Susuz-Kars karayolunda domuz sürüsüyle karşılaşan kurtlar domuzlara saldırdı. Kurtların parçalayarak yediği domuzlardan kalanlar ise görenleri dehşete düşürdü.

“Domuzları kurtlar boğdu”

Kars-Susuz karayolunda İhlas Haber Ajansı ekiplerince görüntülen domuzu yemeye çalışan kurt, aracı fark edince koşarak bölgeden uzaklaştı. Bir domuzu tamamen yiyen kurtlar, bir başka domuzu ise parçaladı. Yol kenarında domuzu gören vatandaşlardan Sabah erken saatlerde hayvan pazarına gidiyordum ben, burada gördüm bunları merak ettim. Bakınca kurtlar boğduğunu anladım. Sürekli burada görüyoruz, domuz sürüsü çok oluyor. Geçen günde bizim köyün karşısında 11 tane domuz gördüm. Kurtların saldırması olabilir, çok kurt var. Domuzları kurtlar boğmuş” dedi.

Bu yıl köylerinin olduğu bölgede çok kurdun olduğunu ifade eden Taner Ünlüçiftçi, “Bu yıl domuzda çok, kurtta çok. Normaldir yani yabani hayvanlar bir birini telef ediyor. Köyde köpeklere bile kurtlar geliyor. Köpeklerimizle bile kapışıyorlar” diye konuştu.

Öte yandan Susuz-Kars karayolunda kurtların saldırdığı domuzlar, parçalanmış vaziyette bulunuyor. Yolu kullanan vatandaşlar inerek cep telefonlarıyla görüntü çekiyor.İHA

 

YORUMLAR

16 Yorum Var
 • Hüseyin 10 ay önce Şikayet Et
  İnsan kılığına girerek siyasiler arasına sızmış domuzların, kurtlardan (bozkurt, ak kurt, kara kurt ve bilimum kurtlardan) niye bu kadar korktuklarını bu resme baktıktan sonra daha iyi anladım.
  Cevapla
 • zafer gülten 10 ay önce Şikayet Et
  demekki kurtlarında faydası varmış,domuzlar ekinlere zarar veren zararlı hayvan olduğuna göre.
  Cevapla
 • yusuf 10 ay önce Şikayet Et
  canana ve kocasına gonderseler
  Cevapla
 • kasım 10 ay önce Şikayet Et
  ekrem pabazoglunada ikram etsinler sever
 • Cihad 10 ay önce Şikayet Et
  Domuzlar fındıkları mahvetti karadenize de Kurt lazım
  Cevapla
 • celal 10 ay önce Şikayet Et
  Ne korkacaklar olması gereken olmuş. İşte kurt bunun için var. TABİATIN KANUNU BU.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.