Kastamonu

Araç kullanırken telefonla konuşan polis cezayı yedi

08:38 09 Temmuz 2020 2 Yorum Var
Araç kullanırken telefonla konuşan polis cezayı yedi

Kastamonu'da, araç kullanırken telefonla konuştuğu için İl emniyet Müdürü Denizci'nin makam aracını fark edemeyip yol vermeyen polise cezai işlem uygulandı.

Kastamonu'da İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, dün akşam saat 23.00 sıralarında şoförünün kullandığı makam otomobiliyle İl Emniyet Müdürlüğü'ne gitmek üzere yola çıktı.

Denizci'nin şoförü, Cumhuriyet Caddesi üzerinde sol şeritte seyir halinde bulunan resmi plakalı polis otosunu sollamak istedi.

Ancak polis otosunun sürücüsü telefonla konuştuğu için yapılan selektörü fark etmedi.

MÜDÜR TALİMAT VERDİ, CEZA KESİLDİ

Uzun süre sol şeritte telefonla konuşarak ilerleyen aracın sürücüsü polis memuruna, Emniyet Müdürü Necati Denizci'nin talimatı üzerine araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu gerekçesiyle Trafik Kanununun ilgili maddesi kapsamında cezai işlem uygulandı.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI

Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "06/07/2020 günü saat 23.00 sıralarında İl Emniyet Müdürümüz Sayın Necati Denizci’nin içerisinde bulunduğu makam otosu Cumhuriyet caddesi üzerinden İl Emniyet Müdürlüğü istikametine seyir halinde olduğu esnada, sol şeritte ilerleyen resmi bir polis otosunu geçmek için makam şoförü tarafından selektör marifetiyle işaret verilmiş, resmi araç sürücüsünün telefonla konuştuğu için uyarıları fark etmeyerek sol şeritte uzun süre seyrine devam ettiği görülmüş, bunun üzerine Sayın Müdürümüz Necati Denizci’nin talimatları ile resmi araç sürücüsü Polis Memuruna 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 73/C maddesini ihlalden cezai işlem uygulanmıştır" denildi.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Salih Kasapbaşı 3 hafta önce Şikayet Et
  reklam kokan hareketler ben kastamonuluyum burası yya geçidinde bile yol vermez yol veren cezayı yer
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Administration 3 hafta önce Şikayet Et
  Tum idari kurumler elden gecirilmeli
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Avni 3 hafta önce Şikayet Et
  ortada insan kalmaz kardeşim görevini yapan pek yok
  İlk beğenen sen ol
 • fth 3 hafta önce Şikayet Et
  Ceza yiyen polis memuru selektörü görmüştür, ancak egosundan yol vermemiştir. İl müdürü ise yol alamadığı için egosundan ceza kesmiştir.
  Cevapla
 • gök 3 hafta önce Şikayet Et
  Müdür talimat vermeseydi yazılır mıydı acaba diye akıla geliyor.?
  Cevapla
 • vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Zaten başkasına yazamazlar ki. Polis teşkilatı sahipspzpz diye ağlıyor, haklılar fakat en büyük zararı yine kendi amirleri veriyor. O Müdür! sıkıysa bir siyasi, adli, mülki zata yazdırsa ya. yapamaz. Çünkü sürgün korkusu var. Gariban Polisin nasılsa sahibi yok. Allah zalimlerden ve adaletsiz adaletçilerden Ahirette mazlumların ahını alacaktır.
  Cevapla
 • uzmanlıksılıksız 3 hafta önce Şikayet Et
  ne alaka la kural polis için geçerli değil mi, uymadıysa ceza yer, esas sorun kuralsız polise ceza yazabilmenin ancak emniyet müdürüne denk gelmesi ile olabileceği
  İlk beğenen sen ol
 • vatan 3 hafta önce Şikayet Et
  bunun sahipsizlikle ne alakası var.. hem sahipsizde değiller bütün imkanlarıda on numara.. Yapılan yanlış doğru ile düzeltildi..
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.