Kayseri

104 yaşındaki Gülizar teyzenin gözyaşları yürekleri burktu

16:48 24 Kasım 2022 4 Yorum Var
104 yaşındaki Gülizar teyzenin gözyaşları yürekleri burktu

Kayseri Develi'de yaşayan 104 yaşındaki Gülizar teyze, 20 yıl evvel hayatını kaybeden eşini çok özlediğini söyleyerek, mezarı başında gözyaşı döktü.Develi ilçesinde yaşayan asırlık Gülizar Polat, 2002 yılında eşi Abdullah Polat’ı kaybetti. 64 yıl boyunca aynı yastığa baş koyduğu eşini özleyen Gülizar teyze, zaman zaman eşinin mezarının başına giderek, hem gözyaşı döküyor hem de dua ediyor.

Eşine olan hasretini gözyaşları içerisinde anlatan ölümünü anlatan 104 yaşındaki Gülizar Polat, " Eşim şurada yatıyor bende yanında ağlıyordum, 'Gülizar ağlama' dedi. ‘Sen kalk ben öleyim’ dedim. 'Yok Gülizar kimse kimsenin yerine ölmez, gözünün yaşını sil ifademi dinle' dedi. ‘Hadi sildim ne ifade vereceksin’ bana dedim. 'Yuvayı dağıtma burada dur, kimseden fayda yok sana' dedi. Bunu dedikten sonra can çıktı. Oğlumun yanına yukarı çiftliğe gittim. ‘Ne yatıyorsun baban gitti git bak’ dedim. Ben kocamın ekmeğini yedim şimdi de onun ifadesini tutacağım. Bakacaksanız bana burada bakın. ‘Ya ölüm ya zulüm benim halim böyle’ dedim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • sunguroğlu 1299 6 gün önce Şikayet Et
  Bu teyzenin davranışı okullarda öğrencilere ders olarak okutulmalı
  Cevapla
 • Ali haydar yemez 6 gün önce Şikayet Et
  104 yaşındaki kadın 20 yıl önce ölen kocasının için gözyaşı döküyor mezarının başında şimdikilerde kocasını işe giderince başkasıyla fingirdeme peşinde nerden nereye gelmişik.
  Cevapla
 • Osman 6 gün önce Şikayet Et
  rabbim uzun ömerler nasip etsin Gülizar Teyaem.
  Cevapla
 • Feyza&Bilal 6 gün önce Şikayet Et
  Sabahın seheri günden ileri Ben kimi sevmişim senden ileri.
  Cevapla
 • Feyza&Bilal 6 gün önce Şikayet Et
  Gözlerinle göremediğin ama sesini duyduğun, varlığı ile huzur bulduğun bir denizin kenarında yürümek gibidir sevmek! Gideni özlemek en güzelidir bazen!?
 • Vatandaş 6 gün önce Şikayet Et
  Atışmaya devam edin lütfen. Gülümsetti...
 • Bbc 6 gün önce Şikayet Et
  Gaz fren şanzıman halin duman
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.