Kilis

Kilisli kadınlar Mehmetçik'i unutmadı

13:15 16 Şubat 2017
Kilisli kadınlar Mehmetçik'i unutmadı

Kilisli kadınlar, "Anne Eli Değmiş Gibi" kampanyası kapsamında, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'de ve sınırda görev yapan Türk askerleri için ördükleri atkı ve bereleri, Çobanbey Hudut Karakoluna teslim edildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kilis Valisi İsmail Çataklı, Belediye Başkanı Hasan Kara ve Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek, Çobanbey Hudut Karakolunu ziyaret etti.

Kampanya kapsamında, belediye bünyesinde hizmet veren sosyal tesislerdeki kadınların Türk askerlerine hem manevi destek hem de soğuktan korunmaları için hazırladıkları atkı ve bereler, Çobanbey Hudut Karakoluna teslim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hasan Kara, Suriye sınırında ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda mücadele eden Türk ordusuna her zaman destek olmaya çalıştıklarını belirtti.

Türk askerinin devletin bekası için mücadele ettiğini hatırlatan Kara, zorlu kış şartlarında askerlere destek olmak amacıyla, "Anne Eli Değmiş Gibi" kampanyası ile hazırlanan atkı ve berelerin askerlere ulaştırıldığını aktardı.

Kara, şunları kaydetti:

"Kilisli kadınlar, Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi cepheye mermi taşıyan Nene Hatunların her dönem olacağının göstergesidir. İç ve dış düşmanlar ne yaparlarsa yapsın bu ruhu asla kaybettiremeyecekler. Müslüman aleminin kalesi olan ülkemizin, bu zorlu süreçte Allah yardımcısı olsun. Bizler de bu süreçte gerek şehitlerimiz, gerek operasyonda görev alan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri personeline destek olmak adına kampanya kapsamında hazırlanan atkı ve bereleri askerlerimize teslim ettik. Bütün dualarımız, temennimiz bir an önce harekatın zaferle sonuçlanması, bir daha şehit haberleri almamızdır."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.