Kırklareli

DİSK Genel Başkanı Beko, taşeron işçilerle buluştu

17:14 05 Ekim 2017
DİSK Genel Başkanı Beko, taşeron işçilerle buluştu

Sendikalaşmanın önemli olduğuna değinen Beko, çocuk işçilerle ilgili mücadeleyi de önemsediklerini aktardı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Taşeron işçilerimizin tamamı, eksiksiz ve ayrımsız olarak kadrolu olması gerekiyor." dedi.

Kırklareli Belediyesinde çalışan taşeron işçilerle, belediye şantiye binasında bir araya gelen Beko, taşeron işçilerin toplu sözleşmelerini karar bağlamak üzere kente geldiğini söyledi.

Taşeron işçilerin geleceğine güvenle bakamadığını ifade eden Beko, taşeron işçilerinin sendika üyesi olmalarında da hiçbir sıkıntı bulunmadığını dile getirdi.

Taşeron işçilerin kadrolaşması için mücadele ettiklerini anlatan Beko, "Taşeron işçilerimizin tamamı, eksiksiz ve ayrımsız olarak kadrolu olması gerekiyor. Biz Türkiye'yi dolaşıyoruz. Sendikalı olan tüm işçilerimizi tebrik ediyorum. Bazı işverenler işçilerini sendikalı olduğu gerekçesiyle işten çıkarıyor. Türkiye'de baktığımızda sendikasızlık oranı yüzde 95, Avrupa'da ise sendikalaşma oranları yüzde 95'lerde. En az sendikasızlaşma olan ülkelerde ise oranlar yüzde 75'lerde." diye konuştu.

Beko, konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nu da makamında ziyaret ederek, toplu iş sözleşmesi hakkında görüşmelerde bulundu.


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.