Kırklareli

Yerel gazeteler dönüşümlü olarak yayın yapacak

06:45 30 Mart 2020
Yerel gazeteler dönüşümlü olarak yayın yapacak

Kırklareli Valiliği'nce alınan kararda koronavirüsle mücadele kapsamında il bazında yayımlanan yerel gazeteler dönüşümlü olarak okur karşısına çıkacak

Kırklareli Valiliğinden, yerel gazetelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dönüşümlü yayın yapacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında, günlük yerel gazetelerin yayınlarının azaltılması uygulamasına gidildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Resmi ilan yayınlama hakkına tabi 6 yerel gazetenin kendi iradeleri ile mutabık olmasından dolayı ve gazetelerde çalışan fikir işçilerinin çalışma şartları da göz önünde bulundurulduğunda, sosyal mesafenin korunması amacıyla her gün 2 yerel gazetenin sırayla yayınlanması, yayın günü olmayan diğer gazete çalışanlarının evlerinde kalarak mesleklerini icra etmeleri uygun görülmüştür.

18 Mart 2020'de Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 'Ekonomik İstikrar Paketi'nden de anlaşılacağı üzere fikir işçilerinin haklarında herhangi bir kayıp olmayacağı ve imtiyaz sahiplerinin de resmi ilan gelirlerinde azalma olmayacağı, aksine baskı-bayi giderlerinde azalmaya neden olacağından dönüşümlü yayın yapılmasına karar verilmiştir."

YORUMLAR

ETİKETLER
yerel basın
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.