Kocaeli

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

15:35 20 Kasım 2015
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

"1 Kasım seçimleriyle birlikte güçlü ve istikrarlı bir hükümet ortaya çıktıktan sonra geleceğe ümitle bakıyoruz"

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "1 Kasım seçimleriyle birlikte güçlü ve istikrarlı bir hükümet ortaya çıktıktan sonra geleceğe ümitle bakıyoruz" dedi.

Gebze Adliyesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi inşaatlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Işık,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Gebze'nin üretimin kalbi durumda yer aldığını söyledi.

Kocaeli'nin her yıl 40 bin göç aldığını, bunun pek çok dezavantajlar da getirdiğini ifade eden Işık, Gebze'nin hızla gelişen bir bölge olduğunu belirtti.

Işık, Gebze'nin sorunların çözümü için çalıştıklarını, ilçeye yakışan bir adliye ve devlet hastanesine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Bu konularda ciddi adımlar attıklarını ve inşaatların yükselmeye başladığını vurgulayan Işık, "Adalet sarayı 70 bin metrekare kapalı alanı olan toplamda 75 milyon liralık bir yatırım bedeli var. Burası 700 bin insana hitap edecek. İnşallah önümüzdeki yeni adli yılı yeni adalet sarayında kutlayacağız. Şu anda programa uygun gidiyoruz. Proje Marmara Bölgesi'nde İstanbul'daki 3 adalet sarayından sonra en büyük dördüncü adalet sarayı olacak" diye konuştu.

Bakan Işık, Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nin artık ilçenin ihtiyaçlarına karşılık veremediğini, onun için yeni 400 yataklı hastane kurduklarını anlattı.

- "2 kalemde 150 milyon liralık yatırım yapan bir ülke olduk"

Gelecek yıl haziran ayında Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nin yeni binasını hizmete açacaklarını belirten Işık, şöyle konuştu:

"Bu binayı bitirdiğimiz zaman yandaki eski bina ve poliklinik binasını sökülecek oraya da katlı bir otopark inşa edeceğiz. Burada son derece önemli ihtiyaca cevap vereceğiz. Gölgedeki Farabi Devlet Hastanesi'ni üniversite hastanesi haline getirmekle ilgili çalışmaları hayata geçireceğiz. Aynı zamanda Dilovası'nın hastanesinin ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerini yapıyoruz. Bu dönemde Çayırova'ya modern bir hastane kazandıracağız. Bölgemizi sağlık alanında insanlarımızın rahat nefes alacağı bir konuma taşımış olacağız." 

Işık, yapılan yatırımların önemine değinerek,  "Bir hastane ve bir adalet sarayına harcadığımız para yaklaşık 150 milyon lira. 2 kalemde 150 milyon lira harcayan bir Türkiye var. Türkiye, Allah'a hamdolsun, o geçmiş dönemlerin sıkıntılarını atlattı. 1 Kasım seçimleriyle birlikte güçlü ve istikrarlı bir hükümet ortaya çıktıktan sonra geleceğe ümitle bakıyoruz. Bu projeleri hızlandırarak sürdüreceğiz" diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.