Kocaeli

Kocaeli'de kredi kartı dolandırıcılığı iddiası

18:18 15 Ocak 2016
Kocaeli'de kredi kartı dolandırıcılığı iddiası

Zanlılarca elde edilen kart bilgilerinin sahte kartlara aktarılarak, hesaplardan para çekildiğinin belirlendiği ifade edilen açıklamada, soruşturma kapsamında olaya karışan H.Ö., E.T., E.Z., R.O ve M.M.G'nin, Ege ve Marmara bölgelerinde banka ve kredi kartı kopyaladığı kaydedildi.

Kocaeli'de bir banka şubesinin ATM'sine yerleştirdikleri düzenekle vatandaşların banka ve kredi kartı bilgilerini kopyalayarak para çektikleri iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli, Gebze ve Gölcük Cumhuriyet Başsavcılıklarınca banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 38 kişinin banka ve kredi kartının kopyalandığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, R.O. ve M.M.G'nin İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yakalandığı, Kocaeli Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İstanbul'da yakalanan H.Ö, E.T, ve E.Z'nin ise emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli adliyesine sevk edildikleri bildirildi.

YORUMLAR

ETİKETLER
dolandırıcılık
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.