Kocaeli

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kocaeli’de

16:38 06 Eylül 2016
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kocaeli’de

Kılıçdaroğlu, daha sonra "zimmet suçu" işlediği gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ancak kalp ve bağırsak rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye sevk edilen Sirmen, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda eşi ve 2 çocuğunu kaybeden Muhammed Aydın ve 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edilen bazı akademisyenlerle görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ancak kalp ve bağırsak rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye sevk edilen eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile Derince'de tedavi gören ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine gelen Kılıçdaroğlu, hastane başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk tarafından karşılandı.

Hastaneden ayrılışı sırasında Kılıçdaroğlu, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu’nun akciğerlerindeki rahatsızlık dolayısıyla tedavi gördüğü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçen Kılıçdaroğlu, burada hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş tarafından karşılandı.

Hastayı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, doktorlardan ağabeyinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, ziyaretler sonrasında basın mensuplarına açıklama yapmadı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.