Kocaeli

Akılalmaz olay: Aracıyla seyir halindeyken mermi isabet etti

15:23 30 Mayıs 2024
Akılalmaz olay: Aracıyla seyir halindeyken mermi isabet etti

Kocaeli Gebze'de, bir vatandaş otomobiliyle seyir halindeyken arka camına 2 mermi isabetti.

Olay, geçtiğimiz 26 Mayıs Pazar günü akşam saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Hasan Arslan, otomobiliyle Osman Yılmaz Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi'nde seyir halinde olduğu sırada yanındaki arkadaşı birkaç el silah sesi duydu. Otomobilden inen iki arkadaş, aracı kontrol ettiklerinde bir hasar olmadığını görerek, yollarına devam etti. Ardından iş yerine gelerek otomobilini park eden Arslan, aracın arka camının kırıldığını fark etti. Polis ekiplerine ihbarda bulunan Arslan, olayı gerçekleştiren şahısların bulunması için şikayetçi oldu.

"Bagajı kilitlemek için arkaya yöneldiğimde iki kurşun izi gördüm"

Olayı anlatan Hasan Arslan, "Yeni Bağdat Caddesi istikametinde ilerlediğim sırada arkadaşım birkaç el silah sesi duyduğunu söyledi. Araçtan indik, sağ sola baktık ama bir şey göremedik. Aracımı iş yerimin önüne çekip, bagajı kilitlemek için arkaya yöneldiğimde iki kurşun izi gördüm. Sonrasında 155'i aradım. Polis ekiplerinin isteği üzerine aracı Cumhuriyet Karakolu'na götürdüm. Fotoğraflar çekildikten bana bana 'Sen gidebilirsin' denildi" diye konuştu.

"Yaklaşık 60 bin TL civarında masrafım olacak"

Olayı gerçekleştiren şahısların bulunmasını ve zararının karşılanmasını isteyen Arslan, "Aracımda ciddi masraf var. Yaklaşık 60 bin TL civarında masrafım olacak. Bu işin peşine bırakmayacağım. Kurşunlar ön camdan bize de isabet edebilirdi. Bizde zarar yok ama aracımda zarar var. Aynı olay yerinde yine bir arkadaşımızın aracının ön camına da mermi isabet etmiş. Bunları da sosyal medyadan öğrendim. İnşallah yapan kişiler bulunur" şeklinde konuştu

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.