Konya

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci:

10:54 08 Eylül 2017
Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci:

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, "İç Anadolu'yu Ak Denize bağlayacak Alcabel Tüneli'nde çalışmalar devam ediyor." dedi.

Bakan YardımcıTüfekci, AK Parti Seydişehir ilçe teşkilatında yaptığı açıklamada, hızlı tren proje ihalesinin 2018 yılında yapılacağını söyledi.

Yolcu ve yük taşıma olarak projelendirildiğini ifade eden Tüfekci, "2017 yılında etüt projeleri yapılacak. 2018 yılında da ihale edilerek yapım çalışmaları başlayacak. Akcalar Mahallesi'nde Organize Sanayi Bölgesi yakınında istasyon kurulacak. Tren faaliyete geçince karayollarının yükünü hafifletecek." dedi.

Vatandaşların daha konforlu bir şekilde seyahat edebileceklerini belirten Tüfekci, şöyle konuştu:

"İç Anadolu'yu Ak Denize bağlayacak Alcabel Tüneli'nde çalışmalar devam ediyor. Seydişehir- Antalya karayolunun 23 kilometresinde yapım çalışmaları devam eden Alacabel Tüneli'nde 5 bin metre içeri girildi. Burası 180 milyon liraya mal olacak. Tınaz Tepe Tüneli ihalesi bu yıl yapılacak. Tünellerin her ikisi de 2019 yılının sonunda tamamlanacak. Karayolunda bin 825 rakımdan bin 400 rakıma inip daha ekonomik ve daha güvenli gidiş gelişler olacak."

Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve partililer katıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
harun
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.