Konya

Akşehir'de camiler çocuk sesleriyle şenleniyor

15:17 03 Ağustos 2018
Akşehir'de camiler çocuk sesleriyle şenleniyor

Akşehir Belediyesi tarafından İlçe Müftülüğünün de katkılarıyla yürütülen "Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" projesi yoğun ilgi görüyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen proje kapsamında 1 Temmuz ile 10 Ağustos tarihleri arasında sabah namazına ve yaz Kur'an kursuna devam eden çocuklara Akşehir Belediyesi tarafından bisiklet armağan edilecek.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuya ilişkin açıklamasında, çocukların camilere olan ilgisini arttırmak istediklerini söyledi.

Çocukları namaz kılmaya teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Akkaya, "Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 'Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye' projemizde 40 gün boyunca sabah namazına ve yaz Kur'an kurslarına devam eden çocuklarımıza bisiklet armağan edeceğiz. İstikbalimizin güvencesi olan yavrularımızı camiye alıştırmak, onların dini kaynağından öğrenmesine ortam hazırlamak gibi bir yükümlülüğümüz var. Bu nedenle bu projeyi geliştirdik. Projemize katılımın fazla olması bizi ziyadesiyle memnun ederken önemli olan bu projenin bitiminde de çocuklarımızın namaza ve cemaatle namaz kılmaya devam etmelerini sağlayabilmek." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.