Konya

93 yaşındaki Emine ninenin inanılmaz fedakarlığı

14:15 27 Mart 2020 10 Yorum Var
93 yaşındaki Emine ninenin inanılmaz fedakarlığı

Konya'da yaşayan 93 yaşındaki Emine Avcu, büyük bir fedakarlık örneği göstererek zihinsel ve bedensel engelli oğluyla 69 yıldır bebek gibi ilgileniyor. Oğlunu bir an gözünün önünden ayırmayan asırlık çınarın gösterdiği fedakarlık çevresindekileri duygulandırıyor

Ahırlı ilçesi Büyük Öz Mahallesi'nde hayatını sürdüren ve 28 yıl önce eşi Ramazan'ı kaybeden Avcu, zihinsel ve bedensel engelli olarak dünyaya gelen oğlu Celal'e ilerlemiş yaşına rağmen büyük bir özenle bakıyor. 

Oğluyla yalnız yaşayan Emine nine, ölümünün ardından evladının sahipsiz kalacak olmasının endişesini yaşıyor.

İki çocuğu olduğunu anlatan Avcu, "Diğer evladım İstanbul'da yaşıyor. Ailesi orada, torunlarım var. Her zaman arar, sorar. İhtiyaçlarımı karşılar ama o uzakta. Torunlarım da zaman zaman gelirler, kalırlar. Celal ise gözümün nuru." diye konuştu.

"69 yıldır hiç ayrılmadık"

Avcu, komşu ve akrabalarının kendisine her zaman destek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Ona gözüm gibi baktım. Çocuğum zihinsel ve bedensel engelli, kimseye zarar vermez. Ne dersem onu yapar, hep yanımda. Nereye gidersem, benimle gelir. Okula gitti, orada bir dönem, kendi ihtiyaçlarını karşılamasını öğrendi. 69 yıldır hiç ayrılmadık. Yaşım ilerledi, hastalıklardan dolayı hiçbir yere gidemiyorum. Oğlumun yanında olmak zorundayım. Oğlumu gözümün önünden hiç ayırmıyorum, her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Yaşım da 93, ben öldükten sonra oğlumun hali ne olur diye düşünüyorum."

Büyük Öz Mahallesi Muhtarı Süleyman Ceylan da anne ve oğluna destek olduklarını belirtti.

Pazar, banka ve doktora gitmek istedikleri zaman onlara yardımcı olduğunu ifade eden Ceylan, "Allah rızası için yardım ediyoruz. Bu işten bir menfaatimiz yok. Köyümüz genelde yaşlı kesim. Nüfusumuz da az. İhtiyaçlarımız noktasında dayanışma içerisindeyiz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR

10 Yorum Var
 • samsunlu 4 ay önce Şikayet Et
  anam ellerinden öpüyorum.... her şeyi gören bilen bir Allah var... tasa etme başımdan geçenleri anlatsam uzun sürer... gönlün rahat olsun... bugüne bak....
  Cevapla
 • Hasan 44 4 ay önce Şikayet Et
  Allah başımızdan bu tür insanları eksik etmesin
  Cevapla
 • Veli 4 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah
  Cevapla
 • Urfalı 4 ay önce Şikayet Et
  Canım anam, Rabbimden duam öbür dünyada yerin cennette olsun inşallah
  Cevapla
 • Mehmet y 4 ay önce Şikayet Et
  Kurban olurum ninem Rabbim sizi birbirinizden ayırmasın inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Konya
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.