Kütahya

Kütahya'da korkutan görüntü!

14:23 06 Mart 2020 1 Yorum Var
Kütahya'da korkutan görüntü!

Kütahya'da özel sektörü ait Azot Tesisleri'nin bacasından çıkan sarı duman vatandaşlar tarafından tedirginliğe yol açtı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre durumun küçük bir arızadan kaynaklandığı ve çevreye herhangi bir zararının söz konusu olmadığı bildirdi.

İstanbul Gübre Sanayii A.Ş. Kütahya Azot Tesisleri Teknik Servisler Müdürü Serkan Karakoç, yaptığı açıklamada, arızanın kısa sürede giderilerek durumun normale döndüğünü kaydetti.

Karakoç, "Tesisler devrede. Herhangi bir sıkıntı yok. Mekanık bir arazı oldu. Sarıgazın çıktığı yer Nitrik asit üretim tesisi burası. Nitrik asit üretilirken NOx gazları çıkıyor. Bununla ilgili de bizim sistemde filtremiz var. Yakma sistemimiz var. Bu sistem ile zararsız N2 (Azot gazı) gazı haline getiriyor. Bugün ufuk bir mekanik arıza meydana geliyor. 15 dakika sistem çalışmayınca sarı duman çıkıyor. Herhangi bir zararı yoktur. Endişelenecek bir durum yoktur" dedi.

Bu arada, Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların ihbarı üzerine gerekli hassasiyeti gösterip fabrikaya giderek incelemelerde bulundu. Yetkililerin, konuyla alakalı tutanak tuttuğu belirtildi.

Sarı gazın bir saat sonra tamamen kaybolduğu görüldü.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Karakecili 6 ay önce Şikayet Et
    Üç beş kişi zengin olacak diye onbinlerce insan zehirleniyor.. Yazık Kütahyama.. Grip olur gibi kanser oluyor millet, hakmidir bu? Kimse unutmasın insan ölmez hayvanlar olur, bizler dünya hayatından kabir hayatına oradanda ahiret hayatına geçeriz, dünyamızı yaşanmaz hale getirenlerin yaşayacağı başka bir hayat yok.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.