Malatya

Hacı İbrahim Yüksek Mescidi ibadete açıldı

17:42 04 Eylül 2017
Hacı İbrahim Yüksek Mescidi ibadete açıldı

Malatya'nın Darende ilçesine bağlı Yukarıulupınar Mahallesi’nde yaptırılan Hacı İbrahim Yüksek Mescidi ibadete açıldı.

Hulusi Efendi Vakfı tarafından Malatya-Kayseri karayolunda seyahat edenler için inşa edilen Hacı İbrahim Yüksek Mescidi'nin açılışı yapıldı.

Emekli müftü Süleyman Aktaş, açılışta yaptığı konuşmada, her canlıya hizmet anlayışını kendine destur edinmiş Hulusi Efendi Vakfı'nın, insan hayatına dokunan estetik hizmetlerini, Osmanlı dönemindeki vakıf anlayışıyla aynı çizgide yürüttüğünü söyledi.

Malatya-Kayseri karayolunda seyahat edenlerin temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için yaptırılan bu mescidin kıyamete dek insanlığa hizmet edeceğini belirten Aktaş, şunları kaydetti:

"Vakfımızın her alanda olduğu gibi insanı yaşatmak üzere yapmış olduğu eserleri de takdire şayandır. Burada mola veren bir yolcu için her şey düşünülerek, ibadetini en kolay şekilde yerine getirmesi sağlanmış. Mescid inşa etmek, mescitlerle gönül bağı kurmak, tüm Müslümanların vazifesidir. İbadethanelerimize estetik bir dokunuşla örnek bir eser meydana getiren Hulusi Efendi Vakfı’na şükranlarımızı sunuyoruz."

Açılışta, mescidin yapımı için arsasını bağışlayan hayırsever Hacı İbrahim Yüksek'e Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş tarafından plaket verildi.

Mescidin açılış kurdelesi, Vakıf Başkanı Ateş ve hayırsever Yüksek tarafından dualarla kesildi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.