Manisa

İHH'dan ihtiyaç sahipleri için kermes

18:19 18 Ocak 2018
İHH'dan ihtiyaç sahipleri için kermes

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Manisa Temsilciliği Kadın Kolları Komisyonu, yetim çocuklar ve maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenledi.

Şehzadeler ilçesinde kiralanan bir iş yerinde "İnfak Çarşısı İHH" adıyla gerçekleştirilen kermesin açılışına, Manisa Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Ay, Sarıkamış Şehitlerini Yaşatma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Öztürk Demir ile diğer ilgililer katıldı.

Manisa İHH Kadın Kolları Başkanı Kübra Ay Çakaloğlu, açılışta, kermeste gönüllü kadınlar tarafından hazırlanan ürünlerin sergilendiğini söyledi.

Çakaloğlu, "Kermesimizi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve yetimler için açıyoruz. Bir hafta boyunca kermesimiz açık olacak. Kermesimizin geliriyle ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her ay düzenli baktığımız yetim çocuklarımız ve kışlık ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız ailelerimiz var. Bu ailelerimize yardımcı olmak için mücadele ediyoruz. Manisa halkının kermesimize ilgi göstermesini istiyoruz." dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Çakaloğlu, kermesin haftaya çarşamba gününe kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.