Manisa

'Çocuğum mamasızlıktan ağlıyor, içim parçalanıyor'

08:53 10 Nisan 2019 3 Yorum Var
'Çocuğum mamasızlıktan ağlıyor, içim parçalanıyor'

Manisa'da birbirini seven ve aileleri izin vermediği için evden kaçan gençler 7 aylık kız çocuklarıyla bir apartmanın yangın merdiveninde hayat mücadelesi veriyor. Çocuğuna mama bulamadığı için açlıktan ağladığını söyleyerek 'içim parçalanıyor' diyen genç baba, evleri olmadığı için yaklaşık bir yıldır yıkanamadıklarını söyledi.

Ağrı'dan çalışmak için Manisa'ya gelen B. A. (18) aşık olduğu P.A'yı (20)  ailesi izin vermediği için kaçırdı. Kaçınca sokaklarda yaşamaya başlayan çift çocukları olunca zorlu bir yaşam mücadelesi vermeye başladı. P.A'nın abisinin hırsızlık suçu işlediğini ve kendisinin üzerine suç attığını iddia eden B.A, sokaklarda yaşadığı için böyle bir suç için dava açıldığından haberdar olmadığını polisler kendisini yakalayınca haberi olduğunu söyledi. Dava sürecinde hiç mahkemeye gitmediği için yakalandığında direkt ceza aldığını ifade eden B.A denetimli serbestlik olarak Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmaya başladı. Saat 12:00'a kadar hastanede çalışan B.A. görev saati bitince kendisini bekleyen eşi ve 7 aylık çocuğuyla hava kararıncaya kadar Manisa sokaklarında dolaşıyor, akşam olunca bir apartmanda bulunan yangın merdiveninde yaşıyor. Hayırsever bir vatandaşın kendilerine yardım etmelerini bekleyen çift,  çocuklarına mama bulmakta zorlandıklarını ve yaklaşık bir yıldır duş almadıklarını söyledi. Hastanede çalışan ve bize ulaşan görevliler de ellerinden geldiğince yiyecek ve kıyafet yardımı yaptıklarını ancak yardımlarının sınırlı kaldığını belirterek mağdur aile için hayırsever insanların yardımını beklediklerini söylediler.

“KAÇIRDIĞIM İÇİN BİZİ İSTEMİYORLAR”

İki ailenin de bu ilişkiyi onaylamadıklarını bu yüzden kapı dışarı edildiklerini söyleyen B.A., “Ben ceza aldım, denetimli serbestlik görüyorum. Benim ailem perişan halde Ağrı'dalar. Ben de burada perişanım. Kendime iş bulamıyorum. Benim kayınpederim burada ve onlarda bize sahip çıkmıyor. Hanımımı sevdim, ailesi bana vermedi. Bende kaçırdığım için bizi istemiyorlar. Kayınçom hırsızlık suçu işlemiş. Benim üstüme atmış. Benim de haberim olmadığı için mahkemeye gidemedim.  Mahkemeye gitmediğim için direkt olarak cezai işlem görmüş oldum. 1 sene 8 ay ceza aldım. 10 ay bu hastanede denetim göreceğim.” diye konuştu.

“YANGIN MERDİVENİ BİZİM EVİMİZ”

Saat 12:00'a kadar Ruh Sağlığı Hastanesi’nde çalıştığını ifade eden B.A. “Daha sonra eşim ve çocuğumla beraber akşam saatlerine kadar sokaklarda geziyorum. Akşam olunca da bir apartmanın itfaiye merdiveninde kartonlarımızı sererek yatıyoruz. Yangın merdiveni bizim evimiz.” dedi.

“ÇOCUĞUM MAMASIZLIKTAN AĞLIYOR İÇİM PARÇALANYOR”

B.A. bir baba olarak çocuğuna mama getirememenin kendisine büyük acı verdiğini söyleyerek, “Çocuğun sütünü bazen getiremiyorum. Ağlıyor. İçim parçalanıyor. Perişan durumdayız. Yardımseverlerden bir ev ve bir iş istiyoruz.”  ifadelerini kullandı.

“HİÇ BANYO YAPMIYORUZ”

Büyük zorluklarla yaşamaya çalıştıklarını söyleyen P.A ise, “Yardımseverlerden sadece başımızı sokacak bir ev ve eşime iş istiyorum. Eşim beni kaçırdığı için ailemiz bizi dışarıya attı. Annem ve babam eşimi istemiyor. Eşimin ailesi de beni istemiyor. 6 kardeşiz. Kardeşlerim de bana sahip çıkmıyor. Çocuğuma mama zor buluyoruz. Geceleri herkesten gizli bir apartmanda kalıyoruz. O apartmanın yakınında bulunan marketten borçla alışveriş yapıyoruz. Hiç banyo yapmıyoruz. Neredeyse bir yıl olmuştur.” diye konuştu.

“NE İŞ VERİRSEK YAPIYOR”

Manisa Ruh Sağlı ve Hastalığı Hastanesi'nde görevli olarak çalışan İsmail Uraslı, “B.A’nın hiçbir sıkıntısını görmedik. Ne iş verirsek çalışıyor, yapıyor. Her sabah kahvaltısını biz veriyoruz. Bizim de belli bir yere kadar gücümüz yetiyor. O minik çocuğu görünce içim acıyor.” dedi. Hastanede çalışan bir diğer görevli Tayfun Çin, “Çocukları olduğundan ve dışarıda yattıklarından dolayı gönlümüz razı değil. Biz gerek desteği içeride iş arkadaşlarımla veriyoruz. Ancak ne kadar devam edebilir buna. Buradan büyüklerimize sesleniyoruz; en azından başlarını sokabilecekleri bir ev için yardımcı olsunlar. Biz yiyecekleri konusunda elimizden geleni yapıyoruz ancak barınma kısmında yardımcı olamıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Vicdan 2 yıl önce Şikayet Et
  Herşey yalan bile olsa bu günahsız yavru için yardim edilir. Yok mu bu adama yardım edebileceğimiz bir adres yada ıletişim numarası? Insanlık ölmedi
  Cevapla
 • Sualp 2 yıl önce Şikayet Et
  Kusura bakma beyefendi ama hangi restorana gitsen bulaşık ve temizlik işi verirler..kısa yoldan ev istiyormuş bir de..
  Cevapla
 • zafergülten 2 yıl önce Şikayet Et
  hırsızlık suçunu abisi işlemişse,bu adama nasıl ceza kesiliyor. mahkeme karar verirken parmak izi,kamera kaydı,görgü şahidi neyin olmadan kafasına göre mi karar veriyor. bu nasıl adelet.---bakın adam suçsuzsa çok büyük vebal altına giriyorsunuz,adam taşı sıksa suyunu çıkaracak yapıda olmasına rağmen hırsızlık sabıkasından iş bulamıyor,ayrıca serbest iş yapmasına engel mecburi denetimli serbestlik çalışma görevi var.
  Cevapla
 • Ottoman 2 yıl önce Şikayet Et
  En büyük korkum bu bollukda bu ailelerin hesabi bizde sorulacak. Destek cikmamiz lazim. Hesap günü çetin gecer.
  Cevapla
 • Halil 2 yıl önce Şikayet Et
  Ah be nasil bu hale geldik bak kadinin saclarina ne demek istedigim daha iyi anlasilir
  İlk beğenen sen ol
 • Huseyim 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu aile irtibat no alabilir miyiz
  Cevapla
 • Yakup 2 yıl önce Şikayet Et
  İrtibat no alabilduniz mi
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.