Manisa

Kuyumcudan bir tabya yüzük çalmıştı! Yakalandı

11:34 07 Ocak 2021
Kuyumcudan bir tabya yüzük çalmıştı! Yakalandı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, müşteri gibi girdiği kuyumcuda içerisinde 24 yüzük bulunan tablayı çalan 2 şüpheliden 1’i polisin operasyonuyla yakalandı.

Olay, 29 Aralıkta Turgutlu Kuyumcular Çarşısı’ndaki bir kuyumcuda yaşandı. Kuyumcuya müşteri gibi gelen şüpheli, yüzüklere bakmak istediğini söyledi. Bunun üzerine kuyumcu, içerisinde 24 yüzük bulunan tablayı çıkarıp, tezgahın üzerine bıraktı. Yüzükleri inceliyormuş gibi yapan şüpheli, kuyumcunun bir anlık dalgınlığından yararlanarak, tablayı aldıktan sonra, kapıda kendisini bekleyen motosikletliyle kaçtı.

Kuyumcunun şikayeti üzerine polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Bölgedeki toplam 100 adet güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, görüntülerden 2 şüphelinin eşkalini belirledi.

Adresi tespit edilen şüphelilerden İbrahim B. (20), dün polisin operasyonuyla evinde yakalandı. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan İbrahim B. gözaltına alındı.

İbrahim B.'nin olay günü birlikte hareket ettiği motosikletli şüphelinin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.