Manisa

Manisa’da fedakar öğretmen yürekleri ısıttı! Öğrencileri için ekiyor

10:25 05 Temmuz 2021 3 Yorum Var
Manisa’da fedakar öğretmen yürekleri ısıttı! Öğrencileri için ekiyor

Manisa’da ilk ve ortaokul müdürü olan Yakup Ateş, okula ait boş araziye buğday ekerek hem okulun ihtiyaçlarını gideriyor hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkıyor.

Salihli ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlk ve Ortaokulu'nun Müdürü Yakup Ateş, 11 köyden taşıma merkezli 250 öğrencisi bulunan okula ait 8 dönümlük araziye buğday ekti. Ateş, hasadı da kendisi yaptı. 1,5 ton verim elde eden Ateş, satışını yaptığı buğday ve samanlar ile okula gelir sağladı. Ateş, elde ettiği geliri okulun bakım ve onarımının yanı sıra maddi durumu iyi olmayan öğrencileri için kullandı. 

“EN BÜYÜK AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIM”

Tarlada çalışmaktan yakınmadığını aksine öğrencileri için seve seve yaptığını dile getiren Ateş, şunları söyledi:

"Okulumuzun hemen yanında okula ait 8 dönümlük arazimiz var. Bu 8 dönüm arazinin boş kalmasını istemedik. Tamamen kendi çabam ve gönüllü arkadaşlarımın da yardımıyla bu sene buğday ektik. Şu an hasadımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu hasatla beraber elde ettiğimiz gelirle okulumuzun eksiklerini gidereceğiz. Aynı zamanda ihtiyacı olan öğrencilerimize de yardımcı olmak en büyük amacımız. Okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz kırsal kesimden gelen öğrenciler. Maddi durumları belli. Her şey tamamıyla öğrencilerimiz için. Çünkü öğrenciler bizim geleceğimiz, onlar bizim ümidimiz. Bizler yaşlandıkça onlar bizim yerimizi alacak ve Türkiye'yi büyük Türkiye hedefiyle ileriye doğru taşıyacaklar" 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • hhüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  Allah rızasına erdirsin canım kardeşim :)) Harika üstü bir davranış
  Cevapla
 • As. 2 ay önce Şikayet Et
  elli öpülesi öğretmenimiz sana ne kadar teşekkür edersek az iyi'ki varsınız Allah yolunuzu açık etsin tekrar size sonsuz teşekkür ederiz sayın öğretmenimiz.
  Cevapla
 • vatan sevdalısı 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun, adamsın:)
  Cevapla
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.