Mardin

Nusaybin'deki terör operasyonu

11:36 10 Mayıs 2016
Nusaybin'deki terör operasyonu

Operasyon bölgesindeki ailelere bin 628 gıda paketi dağıtıldığı, 2 bin 27 kişinin nöbetçi eczanelerden faydalandırıldığı kaydedilen açıklamada, 112 Acil Servise gelen tüm çağrıların karşılandığı ve operasyon süresince bin 502 kişinin de güvenli bölgelere tahliyesinin sağlandığı vurgulandı.

Mardin Valiliğinden, Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 358 teröristin etkisiz hale getirildiği, 317 barikatın kaldırıldığı ve 822 el yapımı patlayıcının imha edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14 Mart'ta başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Operasyonda bugüne kadar 358 terörist etkisiz hale getirildi, 317 barikat kaldırıldı ve 822 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 59 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bölgemizdeki vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.