Mardin

Kaymakam yaşlı adamın tüm yumurtalarını satın aldı

06:42 10 Mayıs 2021 1 Yorum Var
Kaymakam yaşlı adamın tüm yumurtalarını satın aldı

Mardin Nusaybin Kaymakamı Emre Yalçın pazarda köy yumurtalarını satan yaşlı bir pazarcı gördü. Yalçın, tüm yumurtaları satın alarak yaşlı adamı evine gönderdi.

Mardin Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İlçe Emniyet Müdürü Salman Çelik ve Birim Müdürleri, pazar yerinde denetimlerde bulundu.

'Pazar Yerleri Genelgesi' kapsamında yapılan denetimlerde vatandaşların ve pazarcı esnafının belirlenen tedbirlere, maske ve mesafe kurallarına uymaları konusundaki hassasiyeti dile getiren Yalçın ve Süzen, bir süre pazardaki ürünlerin fiyatlarını inceleyerek pazarcı esnafıyla sohbet etti.

 Yalçın, pazar yerinde denetimlerin gün boyu sürmesi için Emniyet ve Zabıta Görevlilerine talimat verdi.

-KAYMAKAM YALÇIN, YAŞLI PAZARCININ TÜM YUMURTALARINI SATIN ALDI

 İçişleri Bakanlığı'nın 'Pazar Yerleri Genelgesi' kapsamında Hınıs Caddesinde kurulan pazar yerini ziyaret eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, denetimler sırasında köy yumurtalarını satan yaşlı bir pazarcıyı gördü.

Yaşlı adama yumurta fiyatını soran Kaymakam Yalçın, "Yumurta alacaktım senden alayım amca. Yumurtaları alayım seni eve göndereyim. Yumurtaların hepsini alsam hakkını helal eder misin?" dedi.

Yaşlı adamın "tüm yumurtalarım bu kadar" demesi üzerine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yalçın yumurtaları satın alarak yaşlı adamı eve gönderdi.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Mehmet Bulut 2 yıl önce Şikayet Et
    Sağolasın Kaymakam Bey. Allah'ım Devletimize zeval vermesin.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.