Mersin

Kızkalesi yaza hazır

11:02 05 Haziran 2017
Kızkalesi yaza hazır

Erdemli ilçesindeki UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Kızkalesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerekli temizliği ve ilaçlaması yapılıp yeni sezona hazır hale getirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ağırladığı turist sayısı bakımından kentin turizm simgesi haline gelen Kızkalesi, 2 haftada bir 2 araç ve yaklaşık 20 personelle düzenli olarak ilaçlanıyor.

Yıl boyunca larva ve uçkun mücadelesini düzenli olarak sürdüren ekipler, turistlerin sineksiz bir ortamda tatillerini yapabilmesi için görev alıyor.

Ayrıca yol süpürge araçlarıyla gerek asfalt yollar, gerekse sahil bandındaki yürüyüş yolu boydan boya süpürülerek temizlenen Kızkalesi'nde, plaj temizliği ise 30 kişilik personel tarafından sağlanıyor.

Öte yandan kış boyunca şiddetli yağışların sahillerde yarattığı tahribatı yürüttüğü çalışmalarla ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Ulaşım, Yol Yapım Bakım ve Onarım daireleri ile Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) aracılığı ile yaz sezonu boyunca Kızkalesi'nde sorunsuz, güvenli ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenleri ağırlamaya hazırlanıyor.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.