Mersin

Kızkalesi'nde turizmci bayramdan umutlu

10:25 14 Haziran 2017
Kızkalesi'nde turizmci bayramdan umutlu

Mersin'in, önemli turizm merkezlerinden UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki Kızkalesi'ndeki turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinden umutlu.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem denizi hem görüntüsüyle öne çıkan Kızkalesi plajındaki turizmcilerin sezona hazır olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistleri beklediklerini belirten Öztop, bu yıl 7-9 Temmuz tarihleri arasında turizm festivali düzenleyeceklerini bildirdi.

Öztop, festivale yurt dışından ekiplerin katılacağını ve konuklara bölgenin tarihi ve turistik yerlerinin de gezdirileceğini ifade ederek, "Çeşitli konserler ve etkinliklerin düzenleneceği festivalimizde, misafirlerimiz Kızkalesi'nde denize girmenin keyfini yaşarken, bir yandan da eğlenecek." dedi.

Bayram tatilinde yüzde 100 doluluk oranı hedeflendiğini belirten vurgulayan, şöyle konuştu:

"Ramazan ile Kurban bayramları arasında, özellikle yurt dışındaki gurbetçilerin gelmesiyle otel, motel ve pansiyonlardaki 9 bin yatak kapasiteli Kızkalesi'nde doluluk oranının yüzde 100'e ulaşacağını tahmin ediyoruz. Şu anda ramazan ayının ortasındayız. İstediğimiz doluluk yok ancak sahilimiz yavaş yavaş dolmaya başlıyor. Biz turizmciler tüm hazırlıklarımızı okulların kapanmasına yönelik yaptık ancak üniversite sınavlarından dolayı beklentilerimizi bayrama kaydırdık. Turizmciler olarak Ramazan Bayramı'nda istediğimiz doluluğa ulaşmış olacağız. Umutla, Ramazan Bayramı tatilini bekliyoruz."


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.