Mersin

Üniversite mezunu kasap, muhtar oldu

10:21 11 Nisan 2019 2 Yorum Var
Üniversite mezunu kasap, muhtar oldu

Mersin'in Erdemli ilçesinde, elektronik teknolojisi bölümü mezunu Muhammed Var (27), kasaplık yaptığı mahallede muhtar oldu.

Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay İskenderun Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümü mezunu Muhammed Var, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde, Erdemli ilçesine 45 kilometre uzaklıkta bulunan 441 nüfuslu Hacıalanı Mahallesi'nde 126 seçmenin 67'sinin oyunu alarak muhtar oldu. Mahallede kasaplık yapan Muhammed Var, üniversiteyi bitirdikten sonra kendi mesleğiyle ilgili bir iş bulamadığı için baba mesleği olan kasaplık yaptığını belirterek, "Hacıalanı Mahallesi'nde 7 yıldır kasaplık yapıyorum. Mahalle sakinlerimizin isteği ile 31 Mart'ta muhtar adayı oldum. Seçimlerde ilçemizin en genç muhtarı olmayı hak kazandık. Mahalle halkıma çok teşekkür ederim. İnşallah mahallemizin eksiklerini belirleyip, hizmetler getirmek için halkımızla birlikte çalışacağız” dedi.

EN GENÇ MUHTAR

Mahalle sakinlerinden Hüseyin Eseli ise, "Mahallemizin artık genç bir muhtarı var. Kendisi çok girişken biridir. Gençlerin önünü açmak adına mahalleli olarak böyle bir karar aldık. 27 yaşında Erdemli'nin en genç muhtarını seçtik. Hayırlı olsun" diye konuştu. Genç muhtar Muhammed Var, mazbatasını eşi Merve Var ile birlikte İlçe Seçim Kurulu'ndan alarak göreve başladı.

 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Gıda terörü 3 yıl önce Şikayet Et
    Biz kasapların baş belası olan et tebliğinin gereği olarak bu muhtara 18.500 tl gıda terörü suçundan dolayı ceza kesilmesi lazım. Etiketsiz, dükkan sucuğundan dolayı. Çünkü ben o cezayı yedim. İçeriğe bakılmaksızın, helal etime ceza kestiler. Hakkım var alınacak
    Cevapla İlk beğenen sen ol
  • Osmanlu1453 3 yıl önce Şikayet Et
    Devlete yük muhatarlık sistemi ve artık gereksiz hazine gereksiz bu yükden kurtulmalı.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.