Mersin

Okuduğu duayı beğenmeyip imamı dövdüler

07:53 01 Ağustos 2019 23 Yorum Var
Okuduğu duayı beğenmeyip imamı dövdüler

Mersin’de bir mahallede yaptığı dua nedeniyle camiye giderken 4 kişinin saldırısına uğrayan, yüzde 95 görme engelli 58 yaşındaki imam Ekrem Yıldız, "Bizim duamız her zaman vatanımız ve milletimiz için olur. Herkesi içine alan bir dua olur" dedi

Yaşadıklarını anlatırken duygulanan 30 yıllık imam Ekrem Yıldız, "Bu olayların evveli var. O köye çok büyük hizmetler yaptım. Yeri geldi ağladım, yeri geldi güldüm orada. Orada çok büyük bir cami yaptık, önderlik yaptım. Çoluğumla çocuğumla omuzladık orayı" dedi.

Başka bir ilçede görev yapmasına rağmen seçimlerden bir süre sonra daha önce 26 yıl görev yaptığı Çukurkeşlik Mahallesi'ndeki yeni muhtarın yemek davetine katıldığını ve Kur'an okuyup dua ettiğini dile getiren Yıldız, ancak geçen Cumartesi günü ‘Yaptığın duadan memnun musun’ denilerek kendisiyle eski muhtarın taraftarları arasında tartışma çıktığını söyledi.

"SANDALYEYLE YÜZÜME VURDULAR"

Yıldız, o gün camiye geldiği esnada kendisine yapılan saldırıyı şöyle anlattı: 

"Bana ‘Ekrem Hoca geçen yapmış olduğun duadan memnun musun’ dediler, ‘neden memnun olmayayım, çok güzel oldu, Allah kabul etsin’ dedim. ‘Erkekseniz gelin, bu köyde Kur'an okuyun, bir daha dua yapın da görelim’ dedi. Bir Müslümanın soracak olduğu bir soru değil bu. 'Abi sen de bir yemek çıkart, sana da okuruz' dememe rağmen bu o kadar ileriye gitti ki; bana saldırdılar. ‘Bir daha söyler misin o sözü’ dedikten sonra sandalyeyi yüzüme yapıştırarak beni oraya düşürdüler. Ne olduğunu ben de bilemedim. Besmele çekip oturduğumu hatırlıyorum."

"BİZİM DUAMIZ ALLAH RIZASI İÇİN"

Yaptığı dua ile ilgili de konuşan imam Yıldız, "Bizim duamız her zaman vatanımız ve milletimiz için olur. ‘Vatanımız ve milletimizi gelecek herhangi bir tehlikeden FETÖ'den, DEAŞ'tan, PKK'dan muhafaza eyle yarabbi. Ordumuza güç kuvvet ver, karada, havada güçlü kıl’ diye dua ederiz. Bizim duamız Allah rızası için herkesi içine alan bir duadır" şeklinde konuştu.

Aldığı darbelerden dolayı halen doktora gidip geldiğini, sol gözü ve çevresinde ağır tahribat oluştuğunu da aktaran Yıldız, hukuki işlemlerin de devam ettiğini kaydetti.

 

YORUMLAR

23 Yorum Var
 • Misafir 1 11 ay önce Şikayet Et
  Vatanımızı bölmek isteyen kim varsa kahrı perişan eyle Allah'ım.İki yakaları bir araya gelmesin.
  Cevapla
 • burak 11 ay önce Şikayet Et
  Dua kriptoların zoruna gitmiş belli ki
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ÖMER HALİS 11 ay önce Şikayet Et
  Cuma hutbesinde ; Güzel vatanımıza ihanet etmeyin , fitneye fırsat vermeyin diye vurgu yapınca cami imamı , bunu bile beğenmeyip camiyi terk eden 2-3 kişi çıkıyor. hala temizle temizle bitmiyor.
  Cevapla
 • ömer 11 ay önce Şikayet Et
  İçimizde bizden gibi görünen gizli çok gavur var
  Cevapla
 • hknslh 11 ay önce Şikayet Et
  ben o hocanın yerinde olsam alırım elime mikrofonu günde 5 vakit bu duayı okurum. inletirim o mahalleyi...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Mersin
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.