Mersin

İnsanlardan kaçtı, mağarada yaşıyor!

15:08 11 Mayıs 2020 8 Yorum Var
İnsanlardan kaçtı, mağarada yaşıyor!

Mersin'in Erdemli ilçesinde, kendi isteğiyle 15 yıldır bir mağarada yaşayan 64 yaşındaki Zekai Fırat'a gıda kolisi yardımı yapıldı. Fırat, huzurevinde kaydı olmasına rağmen doğada yaşamayı seçtiğini kaydederek, "Benim nerede yaşadığım değil, nasıl yaşadığım önemli" ifadelerini kullandı

Büyükşehir Belediyesinin açıklamasına göre, doğayla iç içe yaşamak istediği için Kızkalesi Mahallesi'ndeki doğal oluşumlu mağarada hayatını sürdüren Zekai Fırat için çalışma başlatıldı.

Fırat'a ulaşan belediye ekipleri, "doğal yaşam tutkunu"na hem gıda kolisi verdi hem de ücretsiz alışveriş yapabilmesi için Halk Kart başvurusu gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fırat, ürettiği ve topladığı sebzeleri satarak geçimini sağladığını belirtti.

Fırat, huzurevinde kaydı olmasına rağmen doğada yaşamayı seçtiğini kaydederek, "Doğayla iç içe yaşadığımız zaman insan ömrü daha güzel olur. Benim nerede yaşadığım değil, nasıl yaşadığım önemli. İnsanların fazla olduğu yerde ben kalamıyorum. Dağ başında ufacık bir delik de olsa üç dört tane ağaç bana yeter. Temiz hava sağlık açısından iyidir." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ da Fırat'ı istediği yaşamdan uzaklaştırmadan gerekli yardımı yapmaya çalıştıklarını aktardı.

 

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Şerif 1 yıl önce Şikayet Et
  Onu alıp bakım evine koymak lazım fare var yılan çıyan kolay değil aklı dengesini yitirmemiş olsada devlet sahipsiz bırakmamalı.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Okan 1 yıl önce Şikayet Et
  Erdemli ve mersinin varlıklı insanları şu mübarek ayda bu amcaya yardim edin
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  ne kadar az insan o kadar az problem diyor amca..
  Cevapla
 • misafir 129 1 yıl önce Şikayet Et
  madem amcamız orada yaşamak istiyor yaşasın ancak bu şekilde yaşamasın yazık. oraya bir kapı yapılıp içeriye birkaç ev eşyası alınsa temizlense olay bitecek.
  Cevapla
 • isa 1 yıl önce Şikayet Et
  En Güzeli dayı insanlardan uzak stres yok sıkıntı yok kendin yetiştirip kendin yiyorsun satıyorsun güzel birşey
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Mersin
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.