Mersin

Zabıta müdürünün dikkati dilencinin foyasını ortaya çıkardı

10:59 09 Haziran 2020 4 Yorum Var
Zabıta müdürünün dikkati dilencinin foyasını ortaya çıkardı

Mersin'de engelli rolü yaparak dilencilik yapan şahsın bacağına sardığı sargı bezinin içinden topladığı paralar çıktı.Korona virüs salgınına karşı işyerlerini denetleyip, esnafa ve vatandaşlara maske dağıtan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kuvva-i Milliye Parkı civarında, sol bacağı sarılı ve koltuk değnekli bir şahsın dilendiğini gördü. Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu'nun talimatı ile dilencinin yanına giden ekipler, yaptıkları ilk kontrol ve gözlemler sonucu, şahsın bedensel engelli olmadığını, sadece sol bacağını sargı beziyle sardığını ve koltuk değneği taşıdığını tespit etti. Zabıta Müdürü Sivaslıoğlu'nun, "Sen engelli değilsin, insanları kandırıyorsun?" tepkisine, ısrarla "Kalçam sakat" yanıtını veren dilencinin engelli olup olmadığının anlaşılması için bacağından çıkarılan sargı bezinin arasından, sadece 2 saatte dilenerek elde ettiği 56 lira para çıktı.

57 yaşındaki Lütfi D.’nin dilenerek topladığı paraları sol bacağına sardığı sargı bezinin içerisine sakladığına tanık olan civardaki vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemezken, bazı vatandaşlar, dilencilere yönelik denetimleri nedeniyle zabıta ekiplerine teşekkür etti.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koltuk değneği kullanarak kendisini bedensel engelli gibi gösteren şahıs hakkında yasal işlem başlattı ve topladığı paralara da tutanakla el koydu. Zabıta yetkilileri, vatandaşların dini ve vicdani duygularını sömüren kişilere itibar etmemelerini istedi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Çereyolu koop 2 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır o bacakla dilenyor ben diyim on siz onbeş helal olsun yakalayan zabıtaya
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Sezai Alaca 2 ay önce Şikayet Et
  bunlar teşkilat !!!
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ÖNCE VATAN 2 ay önce Şikayet Et
  bunları yaratan para veren acıyan kesim başka kimse değil vermeyin ya para
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • işte insanlik.... 2 ay önce Şikayet Et
  vay canina....bu kadar zekanın karşılığını meydan dayağı ule vermeli
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Kütahya'lı 2 ay önce Şikayet Et
  Ne olacak sanki ? 80-150 arası ceza ! El konulanları zaten bir günde telafi eder ki
  Cevapla
ETİKETLER
Mersin
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.