Mersin

Sahte içkiden can kaybı 32’ye yükseldi!

09:06 13 Ekim 2020
Sahte içkiden can kaybı 32’ye yükseldi!

İstanbul, Mersin, Aydın, İzmir ve Kırıkkale’de sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32’ye yükseldi.

Kırıkkale’de 9 Ekim’de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle Yüksek İhtisas Hastanesi’ne başvuran sekiz kişiden yedisi hayatını kaybetti, bir kişinin yoğun bakım ünitesindeki tedavisi ise sürüyor.

İzmir’de 9 Ekim’den bu yana çeşitli hastanelere başvuran 34 kişi de sahte içkiden zehirlendiklerinden şüphelendiklerini ifade etti. İzmir’de yaşamını yitirenlerin sayısı 16’ya ulaştı. Diğer hastaların tedavisine devam ediliyor.

Mersin’de de hastaneye başvuran 13 kişiden beşi yaşamını yitirdi. Çeşitli hastanelerdeki sekiz kişinin tedavileri sürüyor.

İstanbul’da sahte içkiden zehirlendiklerinden şüphelenilen dört kişiden biri öldü. Tedavisi süren üç kişiden ikisinin ise solunum cihazına bağlı olduğu öğrenildi.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen bir kişi ölürken, bi kişi de hastaneye kaldırıldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan iki kişi yaşamını yitirdi.

İlçenin Çömlekçi Mahallesi’ndeki iki ayrı alkol zehirlenmesi şüphesiyle Semran B. (66) bir özel hastaneye, İbrahim Y. (74) ise Bodrum Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Semran B. ve İbrahim Y. yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

22 şüpheli gözaltına alındı

Ölümle sonuçlanan zehirlenmelerle ilgili soruşturmalar sürüyor.

Kırıkkale’de gözaltına alınan üç kişi arasında yer alan zanlılardan Ö.U, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe “olası kastla adam öldürme” ve ‘sağlık için tehlikeli madde temini’ suçlarından tutuklandı. İki kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

İzmir’de gözaltına alınanların sayısı 12’ye ulaştı. Bazı şüphelilerin yakalanma olasılığına karşı metil alkol ambalajlarına ‘dezenfektan’ etiketi yapıştırdıkları ileri sürüldü.

Mersin’de beş kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili de üç zanlı tutuklandı.

İstanbul’da da sahte içkiden zehirlenme olaylarına ilişkin metil alkol sattığı öne sürülen bir iş yerinin sahibi ile iki kişi gözaltına alındı. 

Aydın’da sahte içki sattığı öne sürülen bir şüpheli yakalandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.