Muğla

Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi

09:37 28 Ekim 2015
Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi

Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz tatil imkanı sunan Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi.

Güney Ege'nin maviyle yeşilin buluştuğu noktalarında büyüklü küçüklü sayısız koya sahip Muğla, bin 484 kilometre kıyı uzunluğuyla dünyanın dört bir yanından gelen turistlere evsahipliği yapıyor.

Eşsiz koyları ile teknelerin de vazgeçilmez rotası olan Muğla, Gökova Körfezi’ndeki Akyaka, Kandilli Koyu, Karacasöğüt, Lacivert Koy, İnce Kum Plajı ve Sedir Adası ile Marmaris Körfezi, Dalyan Kanalı, Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı'nın manzarasıyla büyülüyor.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla'nın eşsiz güzellikteki koylarının yanı sıra önemli kültürel yapılara da sahip olduğunu belirtti.

Muğla'da mavi yolculukta Bodrum, Gökova, Fethiye, Hisarönü Körfezi, Marmaris, Dalyan, Göcek'in en fazla kullanılan rotalar arasında bulunduğunu ifade eden Çiçek, bölgedeki koyları, yabancı turistlerin yanı sıra yerli ve yabancı çok sayıda iş adamı, devlet başkanı ve sanatçının da gezdiğini söyledi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.