Muğla

Bodrum'da sahile Aylan Kurdi'nin adının verilmesi önerildi

20:55 01 Aralık 2015 1 Yorum Var
Bodrum'da sahile Aylan Kurdi'nin adının verilmesi önerildi

Bodrum Belediyesi meclis toplantısında, 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi'nin adının yaşamını yitirdiği plaja verilmesi ve hürriyeti temsil edecek bir heykelin dikilmesi görüşüldü

Bodrum Belediyesi meclis toplantısında, Suriyeli Aylan Kurdi'nin adının, yaşamını yitirdiği plaja verilmesi önerildi.

Bodrum Belediye Meclisinin 2015 yılı aralık ayı olağan toplantısı Turgutreis Mahallesi'ndeki, Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. 8 gündem maddesinin görüşüldüğü 2015 yılının son toplantısında, Suriyeli Aylan Kurdi'nin adının hayatını kaybettiği plaja verilmesi önerildi.

MHP'li meclis üyelerince verilen önergede, "Ülke ve dünya barışına katkıda bulunması adına Ege sularında ölen ve cansız bedenini Bodrum kıyılarına vuran 2 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi adlı bebeğin yaşamını kaybettiği plaja adının verilmesi ve hürriyeti temsil edecek bir heykelin o plaja dikilmesi" ifadesi yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, önerinin iyi niyetli bir öneri olduğunu, aynı görüşleri paylaştığını ifade etti. 

Kocadon, "Bodrum Belediyesi zaten bu çalışmayı yapıyor. Ben bu önergeyi iyi niyet önergesi olarak kabul ediyorum. Burada oylamaya sunarsak, evet ya da hayır konusuna getirmek istemiyorum. Açık ve net söylüyorum. Çünkü bu hepimizin sorunu. İnsanlık aleminin sorunu. Bir önerge verilerek bir siyasi partiye mal olmasını istemiyorum. Bu önerge bizden geçer" diye konuştu. 

MHP’li üyelerin "Bu önerge sizden de gelirse bizden de geçer" demeleri üzerine Kocadon, önergeyi oya sundu. Önerge oy birliğiyle kabul edildi. 

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • gazikentli 7 yıl önce Şikayet Et
    o çocuga çok üzlmüştüm allah onu cennetine aldı allah ailesine sabır versin,ama nedense üzüntününde sevincinde oranını ayarlayamıyoruz, o sahilde vuran sadece aylan kurdi nin minik bedeni degildi, birde demedi demeyin orada pkk 15-20 yıl sonra orada bir hak iddasında bulunur benden söylemesi
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.