Muğla

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası

23:42 28 Eylül 2016
6. Bodrum Türk Filmleri Haftası

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası kapsamında, Tamer Karadağlı'nın başrolünü oynadığı "Pamuk Prens" filminin gösterimi yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkısıyla Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Cinemarine Sinemaları, Magazin Gazetecileri Derneği ve SİSAY tarafından 2 Ekim tarihine kadar devam edecek olan etkinlik kapsamında "Pamuk prens" filmi ilk kez Bodrum ilçesinde halka açık gösterildi.

Bodrum Kalesi'nde düzenlenen gösterim öncesinde filmin başrol oyuncusu Tamer Karadağlı ile yönetmen, senarist ve yapımcı Birol Güven ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin izleyicilerle buluştu.

Etkinlikte konuşan Sezgin, Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinliklerine, Pamuk Pren filmi ile devam ettiklerini söyledi.

Filmin Türkiye'de ilk kez Bodrum'da gösterime gireceğini ifade eden Sezgin, "Filmin gösterime girişi önümüzdeki hafta olacak. Halka açık gösterim ilk kez burada yapılıyor. Filmin başrol oyuncuları da aramızda." diye konuştu.

Birol Güven ise Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filminden sonra, "Pamuk Prens" ismiyle bir filmle izleyici karşısına çıktıklarını belirtti.

Film haftası etkinliklerine ikinci kez katıldığını da ifade eden Güven, "Daha önce de Mandıra Filozofu filmiyle katıldık. Çok da uğurlu gelmişti. İnşallah yine uğurlu gelir." dedi.

Filmin çok farklı bir yapım olduğuna dikkati çeken Güven, şöyle konuştu:

"Ben Türkiye'de değil dünyada da bir benzerinin yapılmadığını düşünüyorum. Sizin yorumlarınız da daha önemli. Pamuk Prens adı da Tamer Karadağlı'nın saçlarından ve sakallarından geliyor. Film aslında kara prens diye film çekmeye çalışan gençler var, Tamer beyin katılımıyla pamuk prens oluyor."

Güven, oyunculukta çok zorlanmadığını, sadece yapımcıyı oynayabildiğini ifade ederek, sadece film içerisinde yer alan felsefeyle ilgili bir bölümde zorlandığını ve ezber yapmak zorunda kaldığını kaydetti. Güven ayrıca, filmde yaşadıkları eğlenceli anlardan da örnekler de verdi.

Oyuncu Tamer Karadağlı da Bodrum'da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bodrumla ilgili proje olduğu taktirde bu projede zevkle yer almayı düşündüğünü belirten Karadağlı, "Burada bir film veya dizi çekmeyi gerçekten çok isterim. Çünkü dünyanın en güzel yerlerinden birisi bence Bodrum. Eğer öyle bir hikaye ve bir senaryo olursa zevkle içinde yer alırım." diye konuştu.

Yapılan kısa söyleşinin ardından Karadağlı ve Güven'e, SİSAY Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin teşekkür plaketi ve çiçek verdi. Daha sonra gecede film gösterildi.

2 Ekim'e kadar devam edecek hafta kapsamında "Çakallarla Dans-4", "Nadide Hayat", "Deliormanlı", "Dedemin Fişi", "Sevimli Tehlikeli" ve "Ertuğrul 1890" filmlerinin gösterimleri ücretsiz olarak yapılacak.

YORUMLAR

ETİKETLER
Muğla bodrum kalesi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.