Muğla

İnternette 15 bin TL'ye satılıyor!

11:05 14 Haziran 2018 4 Yorum Var
İnternette 15 bin TL'ye satılıyor!

Türkiye’de koruma altında bulunan ve yaşam alanlarının genişletilmesi için çalışmalar yürütülen ’geyik böcekleri’nin, sanal ortamda 15 bin liraya kadar fiyatla satışa çıkartıldığı belirlendi.

Dünyada sadece Amanoslar’da yaşayan, Japonların çizgi film kahramanı, koleksiyoncuların gözdesi olan ve nesli tehlike altında bulunan geyik böcekleri sanal ortamda yüksek fiyata satılıyor. 2 bin liradan başlayıp, 15 bin liraya kadar fiyatlarla satışa sunulan geyik böceklerinin ilan kısmında, ’Ortalama 9 santimetre civarındadır. Pazarlık yapılır’, ’Çok sayıda geyik böceği bulunmaktadır’, ’Boyu 4-5 cm arası’ açıklamaları yer alıyor.

Köylülere bu böcekleri toplamaları için tane başına 10-20 lira arasında para teklif edildiği, aracıların ise böceğin tanesini 150 liraya sattıkları belirtildi. Japonya’da ise geyik böceklerinin fiyatının yaklaşık 15 bin dolara kadar çıktığı öne sürüldü. Japonların, bu böceğin kurutulup yenildiği takdirde kadınların gebe kalmasına yardımcı olduğuna inandıklarını kaydedildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, geyik böceğinin satışı konusunda uyarıda bulundu. Geyik böceği satışının tespiti durumunda ağır para cezası uyguladıklarını belirten yetkililer, böyle bir durumla karşılaşılırsa, kendilerine bilgi verilmesini istedi. Böcek başına, toplayana ya da satana 28 bin lira para cezası kesildiği bildirildi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Osmaniye, olukbaşi yaylasında coook var.balkona otur, ışığı aç.kucagina konsun:)))
  Cevapla
 • gonyali 1 yıl önce Şikayet Et
  biz bunlari çocukken yani 50 sene önce köyde taşla ezerdik kim daha cok yaparsa o kazanirdi ögünmek gibi olmasin ama ben iyi ezerdim kazaridim dondurmayi, hey gidi günler
  Cevapla
 • eci 1 yıl önce Şikayet Et
  demek neslini sen tükettin ))
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  eğer hamam böceği gibi ürüyorsa,al bi erkek bide dişi,yaşadığı ortamı yarat,üretmeye başla.tanesi 15 bin olan bir böcek için niye bu yapılmıyorki,olaki bu zamanda klonlamayla insan bile üretebiliyorlar.
  Cevapla
 • samii 1 yıl önce Şikayet Et
  o kadar kolay olsaydı 15 bin etmezdi ,hamam böceği gibi ilaçlanırdı. beyin bedava.
  İlk beğenen sen ol
 • RuHi 1 yıl önce Şikayet Et
  Uydurma yalan
  Cevapla
 • kemal bey 1 yıl önce Şikayet Et
  ya satıyorda kim alacak ne yapacak allah aşkına
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.