Muğla

Türkiye'yi ağlatmıştı! Heykeli dikildi

07:56 18 Kasım 2019 8 Yorum Var
Türkiye'yi ağlatmıştı! Heykeli dikildi

Ölümüyle tüm Türkiye'yi yasa boğan Neslican Tay’ın heykeli dikildi. Çelikten yapılan heykel Bodrum Belediyesi'ne hediye edildi.

Kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren Neslican Tay’ın heykeli dikildi
Bodrum Metalart Sanat Atölyesi sanatçıları Mustafa, Kadir ve Mehmet İşeri kardeşler tarafından kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Neslican Tay’ın heykeli yapıldı.

Çelikten yapılan heykel, Bodrum Belediyesi´ne hediye edildi. Heykel, Neslican Tay’ın hatırası olarak belediyenin bahçesine yerleştirildi.

"Onu asla unutmayacağız"

Çalışma için İşeri kardeşlere teşekkür eden Belediye Başkanı Ahmet Aras, Neslican Tay’ın umut ve azim dolu yaşam mücadelesinin milyonlarca insana ve özellikle de kanser hastalarına ilham olduğunu belirterek, "Anısıyla hayata tutunan her can için minnettar olacağız, onu asla unutmayacağız" dedi. Uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele eden Neslican Tay, "Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin" ifadelerini kullanmıştı.

3 kez kanseri yendi

Türkiye'nin kansere karşı verdiği mücadele ile tanıdığı 21 yaşındaki Neslican Tay, 3 kez kanseri yenmeyi başarmıştı. Ancak daha sonra kanser 4. kez nüksetti. Bir süre yoğun bakımda tedavi gören Neslican Tay, hayatını kaybetti. Neslican Tay'ın vefat haberi sevenlerini yasa boğmuştu.

Hastaneden yapılan açıklamayla aldık ölüm haberini:

"Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği 'yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20.09.2019 saat 21:20'de kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz."

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Halktan biri 1 yıl önce Şikayet Et
  Keşke o parayla birkaç kanserli kişiye yardım etseydiniz
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ceren 1 yıl önce Şikayet Et
  acaba kaç milyona mal oldu bu heykel ?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Tumanbay 1 yıl önce Şikayet Et
  Heykelin faydasi varsa bitanede ben yaptirayim. Allah akil fikir versin..
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  keske rahmet magfiret i anlayabılseydı Allah ozun ozundekı dır haktır gercektır ınsanların cogu ınanmaz yok olur gıder
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  hastalığı yenmek diye bir şey yok, hastalığı erteleme var. keşke hastalığı bu kadar sosyal medyada paylaşılmasa. heykel yapmanın kime faydası var. fatiha okuyup ruhuna bağışlamak varken bu yapılan boş işler. hastalığa karşı koymak diye bir şey yok. hastalıktan kurtulmak için Allah'tan şifa aramak var. inanmak, kabullenmek teslim olmaktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Muğla
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.