Niğde

Niğde OHU'da yeni bölüm açıldı

19:08 13 Nisan 2018
Niğde OHU'da yeni bölüm açıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde (OHU) yeni bölüm ve programlar açıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Anabilim Dalı Sosyal Bilgiler Eğitimi Bilim Dalında Doktora Programı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri, Bankacılık ve Finans Bölümü ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümünün ikinci öğretim programı, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri bölümü, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programlarına öğrenci alınması talebi Yüksek Öğretim Kurumunca onaylandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, yeni bölümlerin üniversite ve Niğde'ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

"Bankacılık ve Finans ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi ikinci öğretim programlarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 120 öğrenci ile başlaması beklenmektedir. Yeni açılan diğer bölüm ve programlar için gerekli akademik personel istihdamı ile altyapı tamamlanır tamamlanmaz öğrenci kabulüne başlanacaktır."


YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.