Ordu

Ordu esnafından Suriyelilere yardım

17:15 25 Mayıs 2018
Ordu esnafından Suriyelilere yardım

Ordu'dan Suriye'ye 3 tır dolusu gıda ve giysi yardımı gönderildi.

Ordu İl Müftülüğü'nün yürüttüğü yardım kampanyası çerçevesinde toplanan gıda malzemeleri ve giysiler 3 tırla Suriye'ye ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

İl Müftlüğü önünde yardım tırlarının uğurlanması dolayısıyla gerçekleştirilen törende konuşan Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk, daha önce esnafın katkılarıyla 1 ton kadar kavrulmuş fındık gönderdiklerini anımsattı.

İl müftlüğünden görevlendirdikleri personelin bir süre önce Kilis'e gittiğini ve orada yaşayan insanların mağduriyetini yerinde gördüklerini ifade eden Öztürk, "Arkadaşlarımız oradaki kardeşlerimizinbirçok gıda maddesine ve giysiye ihtiyacı olduklarını tespit ettiler. Ardından hemen yardım kampanyası başlattık. Çok kısa zamanda da esnaflarımızın katkılarıyla 3 tır dolusu gıdayı toplamayı başardık." dedi.

Kampanya kapsamında bin 520 çuval un temin edildiği bilgisini veren Öztürk, bunun yanında çeşitli gıdaların da toplandığını kaydederek, "Kampanya kapsamında aynı zamanda 200 koli de giyim eşyası toplandı. Toplanan bu yardımları 3 tıra koyarak Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmak üzere gönderiyoruz." diye konuştu.

Suriyeliler için sadece Altınordu ilçesinde kampanya yürüttüklerini söyleyen Öztürk, ilerleyen günlerde yeni kampanyalar yapacaklarını ve il genelinden yardım toplanacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından yardım tırları dualar eşliğinde uğurlandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.