Ordu

Milletvekili adayı Yediyıldız Altınordu'da

13:52 21 Haziran 2018
Milletvekili adayı Yediyıldız Altınordu'da

AK Parti Ordu Milletvekili adayı Şenel Yediyıldız, seçim çalışmaları kapsamında Altınordu ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Yediyıldız, Altınordu Belediyesi ve Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği tarafından düzenlenen "Altınkare Foto Maratonu" ödül törenine katıldı.

Belediye binasındaki törende konuşan Yediyıldız, dereceye giren yarışmacıları tebrik ederek, sanatsız bir medeniyet olmayacağını söyledi.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Yediyıldız, bu tür çalışmaların kentin güzelliklerini ortaya çıkaracağını dile getirdi.

Altınordu Belediyesinde düzenlenen törende, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın kıydığı, Ebru ve Ahmet çiftinin nikah şahitliğini de yapan Yediyıldız, çifte mutluluklar diledi.

Ardından Yediyıldız, Altınordu Belediyesince yürütülen Ordu Valiliği himayesinde, Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen "Toprağını Tanısın Altın Gibi Parlasın" projesinin tanıtım toplantısına katıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezindeki toplantıda konuşan Yediyıldız, toprağın bir reçetesi olması gerektiğini ifade etti. Fındığın bu yıl değerinde satılacağına dikkat çeken Yediyıldız, şunları kaydetti:

"İnşallah fındık üreticisini mağdur etmeden, bir takım spekülatörlere üreticiyi düşürmeden, fındığımız bu sene değerini bulacaktır ve normal fiyatlarında da satılacaktır. Tabii bu tür bakım faaliyetleri oldukça, zannediyorum bundan sonra fındık fiyatı da konuşulmayacaktır. 'Üreticinin daha kaliteli fındığı nasıl üretebilirim' tartışması ortaya çıkacaktır. Çünkü bu sayede fındık hep yüksek fiyatlarda satılacaktır. Fındık fiyatlarının böyle yürütülmesi de Ordu fındığı için bir avantajdır."

Yediyıldız, Büyükşehir Belediyesi tarafından Rüsümat Sahili 19 Eylül Atatürk Rıhtımı'nda gerçekleştirilen "Yaza Merhaba" etkinliğine de katıldı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.